Jakub Forgács Správy

Jedinečné podujatie na bystrickom námestí: Získate užitočné rady a hráte o atraktívne ceny

Dni energie a ekológie majú vo štvrtok zastávku na Námestí SNP. Čo všetko je pripravené pre návštevníkov?

Ilustračný obrázok k článku Jedinečné podujatie na bystrickom námestí: Získate užitočné rady a hráte o atraktívne ceny
6
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Podujatie Dni energie a ekológie na Slovensku (DENS) budú mať vo štvrtok 6. júna zastávku v Banskej Bystrici. Na Námestí SNP budú môcť návštevníci od 10.00 h do 17.00 h získať informácie o financovaní úsporných opatrení, zoznámiť sa s elektrobicyklami či solárnymi panelmi a k tomu súťažiť o bicykel či let helikoptérou. Zabavia sa aj najmenší, pre ktorých sú pripravené hravé ekoinformácie a darčeky.

Podľa organizátorov návštevníci získajú rady, ako ušetriť na energiách, či ako získať financie na zateplenie paneláku a rodinného domu. Ľudia dostanú informácie o možnostiach, ako získať príspevok na zateplenie rodinného domu alebo nulapercentný úver na obnovu bytovky. Tiež budú mať možnosť sa bližšie zoznámiť so solárnymi panelmi na ohrev vody, elektromobilom mestskej polície či atraktívnymi elektrobicyklami. Dozvedia sa, čo robiť s použitým kuchynským olejom, ktorý dokonca budú môcť na podujatí v plastových fľašiach aj odovzdať.

Návštevníci sa tiež dozvedia, ako si znížiť účty za energie, či ako získať dotácie z programu Zelená domácnostiam, a to priamo od zástupcov Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry. Výnimočná bude aj účasť prevádzkovateľa Vodného diela Gabčíkovo, ktorý odprezentuje aktuálne rozvojové projekty spojené s Dunajom.

Nebudú chýbať ani informácie o ochrane prírody, separácii odpadu či ukážkové kontajnery s recyklátmi a granulami, z ktorých sa vyrábajú nové produkty. Návštevníci môžu navyše vyhrať atraktívne ceny: vyhliadkový let helikoptérou ponad Liptov, bicykel alebo nákupné poukážky do nábytkárskeho centra.

Projekt DENS 2019 v Banskej Bystrici sa uskutoční pod záštitou vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislava Mika, ako aj primátora Jána Noska. Podujatie ukončí svoju púť po Slovensku 8. júna v Bratislave.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Bystrické námestie žilo ekológiou a energiou
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM