Ilustračný obrázok k článku Je tu PROGRAM na celý týždeň: Bystrica zažije Dni mesta aj desiatky iných akcií
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Je tu PROGRAM na celý týždeň: Bystrica zažije Dni mesta aj desiatky iných akcií

Či už patríte k milovníkom hudby. umenia či športu, najbližší týždeň sa v Bystrici nudiť nebudete. Vybrali sme pre vás bohatú ponuku tipov.

Jakub Forgács Kultúra
Jakub Forgács Kultúra

Je tu PROGRAM na celý týždeň: Bystrica zažije Dni mesta aj desiatky iných akcií

Či už patríte k milovníkom hudby. umenia či športu, najbližší týždeň sa v Bystrici nudiť nebudete. Vybrali sme pre vás bohatú ponuku tipov.

Ilustračný obrázok k článku Je tu PROGRAM na celý týždeň: Bystrica zažije Dni mesta aj desiatky iných akcií
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Španielsky filmový festival

13. júna o 16.00 hod. — 15. júna o 18.00 hod., Štátna vedecká knižnica

Ide o projekciu piatich filmov, ktoré sa budú premietať počas mesiaca jún a to hybridnou formou. Na výber budete mať dve možnosti, ako si filmy pozrieť. Priamo na plátne alebo online.

Najlepšie roky

13. júna o 19.30 hod., Múzeum SNP – Filmový klub

Nádeje, sklamania, úspechy a pády sa spájajú v príbehu veľkej lásky a priateľstva hľadajúceho pevné body, ktoré sa napriek plynutiu času nikdy nemenia, a veci, vďaka ktorým je život krásny. Ide o jediné predstavenie v Banskej Bystrici.

Taliansko a láska majú 3 spoločné veci – životný štýl

14. júna o 16.00 – 18.00 hod., Štátna vedecká knižnica

Prezentácia knihy a beseda s autorkou Buona Base sa uskutoční v rámci cestovateľského klubu. Životný štýl Talianov je v mnohom tak odlišný od toho nášho. Význam „la dolce vita“ alebo „sladkého života“ je ako mozaika kvality života a skladá sa z mnohých kúskov. Vedieť si vychutnať prítomný okamih, užívať si nielen pobyt, ale aj cestu, pochutnať si na dobrom jedle a oddýchnuť si pri kultúrnom predstavení, dobrej knihe alebo zaujímavom filme.

Príroda bez hraníc

14. júna o 17.00 – 18.00 hod., Tihányiovský kaštieľ

Objavte svet prírody, v ktorej nič nie je náhoda. Podujatie určené pre všetkých, ktorí majú chuť objavovať a odhaľovať príbehy a zákonitosti písané samotnou prírodou.

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

14. júna o 21.30 hod., Amfiteáter

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov.

POP BB 2022

15. júna, Stredoslovenské osvetové stredisko

Pozvanie patrí všetkým mladým zanieteným spevákom populárnej piesne, základným a stredným školám, umeleckým školám, regionálnym osvetovým strediskám na území celej Slovenskej republiky. Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách, žiaci základných škôl – veková kategória 9 – 14 rokov a študenti stredných škôl – veková kategória 14 – 21 rokov.

DOD VŠC DUKLA

15. júna o 10.00 hod., Tréningový atletický štadión DUKLA

Vojenské Športové Centrum Dukla pôsobí v meste pod Urpínom už 55 rokov. Pri tejto príležitosti pripravilo v stredu 15. júna 2022 Deň otvorených dverí. Tréningový atletický štadión na Štiavničkách privíta žiakov a študentov základných i stredných škôl aj širokú verejnosť.

Podaj Mi v Sympl vol.2

15. júna o 18.30 hod., Europa SC – Sympl

Podaj Mi, je jeden z nových eventov, ktorým ľudí motivujú k nadväzovaniu nových kontaktov práve cez foodsharing. Nebude len o dokonalom jedle a skvelých chuťových kombináciách, ale aj o spojení neznámych ľudí za jedným stolom. A ak ste typ, ktorý má rád spontánnu zábavu, rozhodne by ste tu nemali chýbať.

Záverečný koncert žiakov ZUŠ Jána Cikkera

15. júna o 17.30 hod., ZUŠ Jána Cikkera

Základná umelecká škola Jána Cikkera poskytuje základné umelecké a estetické vzdelanie v hudobnom, tanečnom, výtvarnom a literárno-dramatickom odbore pre žiakov od 6 rokov a aj pre dospelých.

peneLopa

15. júna o 19.00 hod., Bábkové divadlo na rázcestí

Mýtus o večnom čakaní vtipne prerozprávaný spisovateľkou Uršuľou Kovalyk. Tá sa pri písaní hry inšpirovala gréckym mýtom o Penelope.

V lete ti poviem, ako sa mám

15. júna o 21.30 hod., Amfiteáter

Komédia na motívy bestselleru Evity Twardzik, V lete ti poviem, ako sa mám, mapuje životy partie štyridsiatnikov, ktorí sa kamarátia od detstva a dodnes sa stretávajú už spolu so svojimi rodinami. Po rokoch sa ale začínajú objavovať tajomstvá, ktoré ich životy navždy zmenia.

Štvorručný klavír naprieč storočiami

16. júna o 18.00 hod., Robotnícky dom

Koncert sa uskutoční v rámci Dní mesta Banská Bystrica.

Gasko vs. Taják

16. júna o 17.00 hod., Hokejbalové ihrisko Rudohorská

Derby bystrických gymnázií sa opäť uskutoční mimo ľadu. Študenti si to rozdajú v hokejbale.

Buzz Lightyear

16. júna o 21.30 hod., Amfiteáter

Každý filmový fanúšik má rád dobrého hrdinu, niekoho, koho môže obdivovať, komu môže fandiť. Praví filmoví hrdinovia prekonávajú neprekonateľné prekážky, aby neustále zachraňovali alebo ochraňovali. Buzz Lightyear je presne takýmto typom hrdinu a zároveň aj veľkým fenoménom strieborného plátna.

Dni mesta I Zaži Bystricu

16. – 19. jún, Banská Bystrica

Viac ako 50 partnerov, 100 rôznych podujatí v rámci štyroch dní na viac ako 30-tich miestach. Takto budú vyzerať tohtoročné Dni mesta, počas ktorých budete môcť zažiť Bystricu tak, ako nikdy predtým.

Festival Zála

16. – 19. jún, Banská Bystrica – Sásová

Ďalší ročník divadelného festivalu pre deti ZÁLA sa bude konať na ihrisku a priľahlých plochách pri opornom múre a v Divadle pod balkónom.

Prehľad víkendových akcií nájdete na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín