Jakub Forgács Hokej

HLASUJTE: Bystrickí hokejisti s novinkou. Čo hovoríte na zmenené logo baranov?

Hokejový klub spod Urpína odhalil fanúšikom hneď niekoľko noviniek. Sú nimi publikácia, mapujúca históriu baranov, ale hlavne nové logo. Čo má symbolizovať?

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Bystrickí hokejisti s novinkou. Čo hovoríte na zmenené logo baranov?
Zdroj: TASR

Vedenie HC '05 iClinic Banská Bystrica predstavilo na pondelňajšej tlačovej konferencii nové logo klubu a publikáciu s názvom „11 baraních rokov“. Inovácia loga má moderný dizajn a vystihuje odhodlanie získať v novej sezóne v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži majstrovský titul.

„V starom logu bol zobrazený baran so sklonenou hlavou, čo už podľa nášho názoru dostatočne nevyjadruje emócie, vlastnosti a filozofiu klubu. Preto sme sa rozhodli urobiť radikálny krok vpred a výsledkom je nový výraz bystrického barana. Ten je už plný sily a bojovnosti, lepšie korešponduje so štýlom hry a výsledkami tímu v ostatných rokoch. Práve naše hlavné prednosti – bojovnosť a vytrvalosť sa stali základom pri návrhu a tvorbe nového loga,“ prezradil dôvody zmeny riaditeľ banskobystrického klubu Michal Longauer.

Popri hlavnom logu vznikla aj séria podporných log so štylizovanou korunou slobodného kráľovského mesta, fragmentom mestskej zástavy a názvom mesta. „Týmto chceme zdôrazniť našu príslušnosť k Banskej Bystrici. S predchádzajúcim logom získal náš hokejový klub veľa úspechov okrem jediného, a to majstrovského titulu. Veríme, že s novým logom sa to v nasledujúcej sezóne podarí,“ dodal Longauer.

S novým logom na dresoch budú hrať hokejisti spod Urína už v najbližších prípravných augustových zápasoch pred novou sezónou Tipsport ligy a samozrejme i v súťažných dueloch od prvého kola základnej časti. Veria, že im prinesie šťastie. „Je to príjemná zmena. Logo je moderné a charakterizuje naše vlastnosti, odhodlanie, bojovnosť a silu. Posledné dva roky sme boli v extralige druhí, takže veríme, že budeme teraz ešte silnejší s týmto logom a podarí sa nám s ním dostať až na vrchol,“ netajil útočník „baranov“ Tomáš Matoušek.

Banskobystrický klub sa po jedenástich rokoch rozhodol zmapovať aj históriu a účinkovanie svojich mužstiev v slovenských súťažiach. Vydal publikáciu s názvom „11 baraních rokov“, v ktorej ponúka atraktívne fotografie, texty a štatistiky od vzniku až po súčasnosť značky HC '05. Viac sa dočítate na našom partnerskom webe Šport7.sk.

Už po samotnom zverejnení loga začali na sociálnych sieťach pribúdať rozporuplné reakcie. Niektorí ľudia ho pochvaľujú, iným sa nepozdáva. A čo hovoríte na nové logo baranov vy? Vyjadrite svoj názor v našej ankete pod článkom!

Čítajte tiež:

FOTO: Barani odštartovali ostrú prípravu: Tri zámorské posily zatiaľ chýbali

V kádri baranov ďalší Kanaďan. Bystrica získala najproduktívnej­šieho obrancu ECHL

Nové logo bystrických hokejistov v OBRAZOCH
9
Galéria
Zdroj: TASR
Čo hovoríte na nové logo baranov?

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM