Hľadáte si program na týždeň? Bystričania, inšpirujte sa našimi tipmi

Nejedno zaujímavé podujatie sa chystá v Bystrici aj tento týždeň. Naša redakcia vám ponúka výber našich tipov. Necháte sa zlákať?

Jakub Forgács

EKODEŇ

8. mája, Komunitné centrum Sásová

Komunitný prírodný festival EkoDeň štartuje svoj 6. ročník. Vyvrcholenie projektu Za menej odpadu v Bystrici pripravuje aj tento rok Komunitné centrum Sásová spolu s komunitnou záhradou na Tatranskej ulici.

MONOLÓGY NA DOMA

9. mája o 19:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Hra renomovanej nemeckej dramatičky a režisérky Ingrid Lausund po prvýkrát na Slovensku! Výber monológov Čajník, Posteľ a Doplnky z hry Bin nebenan od Ingrid Lausund.

3×20

9. – 11. mája o 19:00, Divadlo Štúdio tanca

Divadlo Štúdio tanca pripravuje v poradí už druhú premiéru k oslavám 20. výročia založenia divadla. Tentokrát sa zameriava na tvorbu mladých choreografov, ktorých spája Banská Bystrica.

TOSCA /Giacomo Puccini/

10. mája o 18:30, Štátna opera

Operný príbeh speváčky Toscy a maliara Cavaradossiho predstavuje majstrovské dielo hudobnej dramatiky, dielo plné napätia, v ktorom nemožno nič skrátiť ani škrtnúť (na rozdiel od väčšiny iných opier).

DEŇ KREATÍVCOV

11. mája o 14:00, Komunitné centrum Fončorda

Venujete sa nejakému zaujímavému hobby, ručným prácam, originálnym kreatívnym aktivitám? Radi sa o svoju šikovnosť podelíte s inými, pozdielate skúsenosti alebo iných inšpirujete?

HUDAJ ME, RODINKO

11. mája o 18:00, koncertná sála konzervatória J.L. Bellu

Milovníci ľudovej muziky si prídu na svoje. Môžu sa tešiť na koncert pri príležitosti uvedenia CD Ľudovej hudby Jána Maka a ich hostí.

HARMÓNIA – FESTIVAL ZDRAVÉHO ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU

11. – 12. mája, Hotel LUX

V Bystrici sa bude konať už piaty ročník zdravého životného štýlu. Tešiť sa môžete na prednášky, výstava a bohatý program.

STRETNUTIE VETERÁNOV A OSTATNÝCH MOTORIEK

12. mája o 10:00, Vlkanová

Jedinečný zážitok pre milovníkov historických strojov. Neďaleko Bystrice sa chystá Stretnutie veteránov a ostatných motoriek.

MÍĽA PRE MAMU

12. mája o 15:00, Mestský park pri Striebornom námestí

Najväčšia oslava Dňa matiek v Bystrici. Míľa pre mamu láka pestrým programom. Môžete sa tešiť na vystúpenia, sokoliarov, skákacie hrady aj koncert kapely Traband.

(MEDZI)NÁRODNÉ FINÁLE, SPIEVAM PO FRANCÚZSKY 2018

12. mája o 15:00, Záhrada – CNK, Námestie SNP

Národné a medzinárodné finále súťaže v modernej francúzskej piesni so súťažiacimi z krajín V4. Tešiť sa môžete aj na ochutnávku francúzskych palaciniek.

MIDNIGHT SCREAM – XIII GHOSTS – ALICE COOPER REVIVAL

12. mája o 20:00, Klub 77

Milovníci dobrej muziky si v sobotu prídu na svoje. Nenechajte si ujsť jedinečnú dávku metalovej muziky.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj krásne zábery rozkvitnutej Bystrice!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame