Jakub Forgács Rôzne Správy

Hľadá sa NAJOBĽÚBENEJŠIE bystrické nárečové slovo: HLASUJTE za svojho favorita

Aj v meste pod Urpínom sa používajú výrazy, ktorým častokrát ľudia z iných končín Slovenska nerozumejú. Nás zaujíma, ktoré z týchto slov je podľa vás NAJ.

Ilustračný obrázok k článku Hľadá sa NAJOBĽÚBENEJŠIE bystrické nárečové slovo: HLASUJTE za svojho favorita
5
Galéria
Foto: Dodiak Lukáč

Nárečové slová počuť v našich končinách od skôr narodených, mnohé ale vrástli aj do slovníka ďalších generácií. My sme sa rozhodli hľadať najobľúbenejšie nárečové slovo z Banskej Bystrice.

Zaujímavých výrazov, ktoré sa používajú v našich končinách, je mnoho. Výber niektorých z nich ste mohli nájsť už v našom staršom článku. Neraz to však nie sú iba slová, ale rovno celé vety či formulky.

Na sociálnej sieti sa po našej výzve doslova roztrhlo vrece s komentármi a tipmi na najobľúbenejšie nárečové slovo. Bystričania si zaspomínali nielen na výrazy svojich starých mám a my sme z nich vybrali tie, ktoré sa opakovali najčastejšie.

Na základe vašich tipov sme zostavili vybrali päticu najčastejšie sa opakujúcich slov. Ktoré je podľa vás tým naj? Výsledky HLASOVANIA nájdete TU.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť aj zábery vianočného stromčeka, ktorý prednedávnom pribudol na bystrickom Námestí SNP.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Bystrické námestie zdobí nový vianočný stromček
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM