Futbal

Hamšík predstavil novú knihu. Neapol označil za svoj druhý domov, FOTO

V knihe Neapolská odysea sa vyznal z nadštandardnej vernosti klubu. A hoci od februára 2019 je už hráčom čínskeho klubu Ta-lien I-fang, Neapol navždy zostane jeho láskou.

Ilustračný obrázok k článku Hamšík predstavil novú knihu. Neapol označil za svoj druhý domov, FOTO
13
Galéria
Zdroj: TASR

Marek Hamšík Neapolská odysea je názov novinky na pultoch slovenských knižných obchodov. V roku 2018 ju v talianskom origináli vydala spoločnosť S. S. C. Napoli S. p. A., Napoli. Do slovenčiny ju preložil Roman Sehnal, slovenský predslov napísal Ivor Lehoťan. Za účasti Mareka Hamšíka ju vo štvrtok večer predstavilo vydavateľstvo Ikar.

Dobyl Neapol

Futbalista Marek Hamšík, rodák z Banskej Bystrice, dobyl taliansky Neapol. Jedenásť a pol roka (od júna 2007) pôsobil v belasom drese tamojšieho prvoligového klubu SSC, kde sa vypracoval na kľúčového hráča. Za čias trénerov Rafu Beníteza a Maurizia Sarriho bol kapitánom mužstva. V tejto knihe sa vyznal z nadštandardnej vernosti klubu. A hoci od februára 2019 je už hráčom čínskeho klubu Ta-lien I-fang, Neapol navždy zostane jeho láskou.

Futbal je Hamšíkov osud. Obetavosť rodičov a bezpodmienečná láska k lopte od útleho veku ho vystrelili na dráhu, ktorá vyvrcholila práve pôsobením v Neapole. Dlhoročný slovenský reprezentant opisuje, ako vychádzal s bežnými obyvateľmi mesta, so spoluhráčmi, s kamarátmi a rodinou a spomína aj na nezabudnuteľné zápasy, góly, radosti aj sklamania veľkolepej etapy prežitej v meste, ktoré označuje za svoj druhý domov.

Druhý domov

"Srdcová záležitosť, niečo blízke, druhý domov. Takže srdcovka. Deti boli prekvapené, keď som im oznámil, že musíme ísť preč z Neapola. Veľmi sa im to nepáčilo, ale zvykli si. Keď sme sa tam teraz vracali pred mesiacom po vyše pol roku, tak sa toho nevedeli dočkať. Je to pre našu celú rodinu druhý domov a vždy sa tam budeme radi vracať,“ povedal futbalista k pôsobeniu v Neapole a dodal: "Pamätám si na môj prvý deň prestupu a príchodu do Neapola. Bol som šokovaný, nevedel som, do čoho idem, všetci mi hovorili, že pozor na fanúšikov, že to je niečo neskutočné. Aj to tak bolo, prišiel som z Brescie, kde som mal veľký pokoj, na štadióne nás čakalo 1500 fanúšikov, skandovali. Pozeral som na to, veď v Brescii 1500 chodilo na futbal, takže to bolo pre mňa niečo úžasné. Potom som sa už nevedel dočkať, keď nastúpim na môj prvý zápas v Neapole. Potvrdilo sa, že tí fanúšikovia žijú pre futbal.“

Marek Hamšík (27. júla 1987, Banská Bystrica) začínal s futbalom už ako štvorročný. Do 14 rokov hral za FK Jupie Banská Bystrica-Podlavice, v roku 2002 prestúpil do Slovana Bratislava. V roku 2004 odišiel do talianskeho klubu Brescia Calcio, hrajúceho Seriu A. Od júna 2007 bol hráčom SSC Neapol. Tam pôsobil skoro 12 rokov, je najlepším strelcom tohto klubu. Vo februári 2019 zmenil dres, prestúpil do čínskeho klubu Ta-lien I-fang. S manželkou Martinou majú tri deti – dcéru Melissu, synov Christiana a Lucasa.

Zábery z krstu knihy Marek Hamšík: Neapolská odysea nájdete v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Krst knihy Marek Hamšík: Neapolská odysea
13
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM