Ivana Kováčiková Rôzne

FOTO: V Bystrici padol nový slovenský rekord. S bublifukom v ruke aj rektor UMB

Hromadné bublifukovanie v našom meste krstilo, no prepisovalo aj rekordy. Spojenie základnej školy a univerzity prinieslo výnimočné okamihy. Pozrite si FOTO!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: V Bystrici padol nový slovenský rekord. S bublifukom v ruke aj rektor UMB
Foto: Bela Lisáková

Bublinami vypúšťanými z bublifukov boli pokrstené nové priestory Školy u Filipa, ktoré vznikli v uvoľnenom trakte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Škola sa do nich presťahuje v septembri a s UMB bude spolupracovať na spoločných projektoch.

„Spolupráca UMB so ŠUF prispieva k prepojeniu vysokoškolského vzdelávania s praxou najmä z pohľadu Pedagogickej fakulty, v priestoroch ktorej bude táto základná škola pôsobiť. Som veľmi rád, že sme sa dohodli na spolupráci s takouto školou, ktorá sa snaží implementovať do svojej činnosti moderné trendy vzdelávania a svojím dielom prispeje aj k skvalitneniu prípravy našich absolventov,“ uviedol pri krste rektor UMB Vladimír Hiadlovský.

Od septembra sa bude v nových priestoroch vzdelávať takmer 200 žiakov Školy u Filipa. Zároveň budú participovať na spoločných projektoch, ktoré v týchto dňoch dolaďuje jej vedenie s UMB. „Sme veľmi radi, že budeme sídliť v priestoroch univerzity, pretože nám to dáva ďalšie možnosti na užšiu spoluprácu medzi našou školou a Pedagogickou fakultou UMB. Študenti univerzity môžu u nás vo väčšej miere praxovať a zároveň my pomôžeme vychovávať a usmerňovať budúcich kvalitných učiteľov,“ povedala na margo spolupráce riaditeľka ŠUF Lenka Mihalicová.

Netradičnou časťou krstu bolo vytvorenie slovenského rekordu v počte ľudí vypúšťajúcich bubliny z bublifukov. Zúčastnilo sa ho 256 školákov, rodičov a pedagógov a dohliadal naň Igor Svítok zo Slovenských rekordov.

Čítajte tiež:

SERIÁL: Bystrickí poslanci v detstve. Spoznáte blonďáčika s motýlikom na fotke?

Bezpečnosť detí v cestnej premávke? Unikátny interaktívny projekt pre najmenších s novinkami

FOTO: Krst bublinkami bystrickej školy priniesol nový rekord
13
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie