FOTO: Radvanský jarmok ako si ho už nepamätáme: Unikátne zábery spred 60 rokov

Stánky s dobrotami či remeselnými výrobkami, ale aj kolotoče zaplnili centrum Bystrice. Chceli by ste však vedieť, ako vyzeral obľúbený jarmok pred desiatkami rokov?

Jakub Forgács

Banská Bystrica už o pár dní ožije 361. Radvanským jarmokom. Tradičné podujatie, ktoré každoročne priláka tisíce návštevníkov, so sebou opäť prináša pestrý program, ale aj atrakcie. My sme však zalovili do dávnejšej histórie jarmoku.

V našej fotogalérii si teraz môžete pozrieť unikátne historické zábery zo septembra 1956. V tomto roku, od 7. do 9. septembra, sa v Banskej Bystrici konal tradičný, v poradí už tristoprvý Radvanský jarmok.

Kľukaté uličky starobylej Radvane obrúbilo 286 stánkov a zaplnili po všetky tri dni tisíce kupujúcich, ktorí tu mali možnosť zásobiť sa najrôznejšími druhmi tovaru. Kedysi vábievali kupujúcich domáce kožuchy, baranice, zvonce, hlinený riad a podobne. Dnes tieto výrobky vystriedala moderná konfekcia, fiľakovský riad, priemyselné výrobky a iné.

Máte u seba doma aj vy zaujímavé historické fotografie z nášho mesta, ktoré by ste radi ukázali svetu? Napíšte nám správu na bystrica@global24.sk!

Zdroj: Dnes24.sk