Ivana Kováčiková Rôzne

FOTO: Pochúťky prináša už neuveriteľných 20 rokov. Poznáte bystrického "orieškára"?

Svojím sortimentom teší všetkých maškrtníkov. Predavač Ján, ktorý je roky spätý s Bystricou, prezradil pikošky z ulíc. Kto si najradšej pochutnáva na jeho dobrotách?

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Pochúťky prináša už neuveriteľných 20 rokov. Poznáte bystrického "orieškára"?
5
Galéria

Určite ste ho už zaregistrovali a možno ste jeho pravidelným zákazníkom. Na Dolnej ulici, vedľa Kostola sv. Alžbety roky predáva dobroty, ktoré vám isto zlepšia deň. Ján Juriga (58) nám prezradil, že na svojom mieste je už neuveriteľných 20 rokov. Stretnete ho pravidelne, od pondelka do piatka v čase, zhruba od 10-tej do 17-tej.

„U mňa je tá výhoda, že sa dá koštovať. Zákazníci sú spokojní, lebo môžu ochutnať a spoznajú, či je tovar čerstvý,“ prezrádza tajomstvo úspechu dlhoročný obchodník.

50 druhov pochúťok

„Ľudia chodia aj na sladké aj na oriešky, každý čo má rád.“ Čo sa týka sortimentu ten je naozaj bohatý. Zahŕňa takmer 50 druhov sladkých aj slaných dobrôt. Na svoje si prídu aj milovníci zdravého maškrtenia. Nájdete tu aj goji, zázvor v čokoláde či pomarančovú kôru a mnohé iné vychytávky. Ako uviedol pán Juriga určití ľudia chodia iba na tieto produkty. Doplnkom je aj popcorn, ktorý je pripravovaný na kokosovom oleji.

„Táto pani ku mne chodí na čučoriedky,“ vyhlásil jednoznačne predavač Ján, ktorý spoznal pravidelnú zákazníčku už zdiaľky. „Chodím na čučoriedky, lebo je to veľmi zdravé. Skúšala som aj iný sortiment, ale čučoriedky sú najlepšie,“ potvrdila okoloidúca pani svoju špecializáciu. Skalných zákazníkov má pán Juriga naozaj veľa. „Už poznám aj také maminy čo mali bábätká v brušku a chodili ku mne maškrtiť. Teraz prídu, aj keď sú už deti väčšie. Spoločne s nimi vyrastáme, stále sa stretávame,“ spomína.

Maškrtnejšie Bystričanky

Svojich zákazníkov má pán Juriga už zmapovaných. „Dve dievčatá oproti z banky chodia pravidelne na svoju dennú dávku,“ povedal. Zaujímalo nás, ako je to s Bystričanmi. Kto si radšej pochutnáva na dobrotách? Od skúseného predavača prišla jednoznačná odpoveď: „Ženy sú maškrtnejšie ako muži!“

Sladké remeslo sa mu nezunovalo. Na svoje miesto chodí pravidelne v lete aj v zime. „Ja zo všetkého koštujem, niektoré kvôli zdraviu. Každý deň si aspoň pár dám. Keď dopĺňam, tak zobkám, aby som vedel, akú to má chuť,“ priznal predavač Ján. Po devätnástich rokoch skúseností už vie aj to, ako najlepšie predávať> „Vždy s úsmevom na tvári.“

Pozrite si zábery pojazdného stánku a usmiateho bystrického „orieškara“ v našej fotogalérii!

Čítajte tiež:

Víkend v Bystrici netreba presedieť doma. Pestrá ponuka akcií priamo v meste

SERIÁL: Bystrickí poslanci v detstve. Kto je chlapček so zamysleným pohľadom?

FOTO: Bystrický predavač orieškov a sladkostí
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie