Jakub Forgács Rôzne

FOTO: Netradičný piknik v Bystrici. Desiatky dobrovoľníkov v akcii pred bývalým kinom

Pred nostalgickým priestorom bývalého kina Hviezda to poriadne žilo. Študenti i seniori vysúkali rukávy a odštartovali najväčší dobrovoľnícky maratón na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Netradičný piknik v Bystrici. Desiatky dobrovoľníkov v akcii pred bývalým kinom
Zdroj: Centrum Dobrovoľníctva

43 dobrovoľníkov z radov študentov, pracujúcich ale aj aktívnych seniorov v piatok v Banskej Bystrici otvorilo štvrtý ročník najväčšieho dobrovoľníckeho maratónu na Slovensku – Týždeň dobrovoľníctva.

Zišli sa na spoločnom dobrovoľníckom pikniku banskobystrických neziskových organizácií pred Urban Spotom, čo je pre Bystričanov veľmi nostalgický priestor bývalého obľúbeného kina Hviezda. Dobrovoľníci upravili verejný priestor pred budovou do príjemnej podoby pre všetkých obyvateľov mesta.

Mesto takto získalo nové farebné sedenie z paliet, upravené zelené plochy, nanovo namaľované zábradlie a petice lámp, a celkovo vyčistený priestor v centre.

Okrem spoločného čistenia sa mohli ľudia na praktickom workshope dozvedieť zaujímavé informácie o tom, ako bojovať s invazívnymi rastlinami v meste.

Spoločné otvorenie Týždňa dobrovoľníctva zorganizovalo Centrum dobrovoľníctva v spolupráci s organizáciami Urban Spot, Komunitné centrum Fončorda, Banskobystrický okrášľovací spolok, EnviroFuture, Pathfinder, Katedra sociálnej práce PF UMB. Zapojili sa aj zamestnanci spoločnosti GAMO, Záhradníctva pod Urpínom, seniori z organizácie AkSen a študenti Evanjelického gymnázia.

Bližšie informácie ako sa zapojiť do Týždňa dobrovoľníctva 2016, alebo sa zahrať mestskú dobrovoľnícku hru, ktorá je súčasťou kampane, nájdete na www.tyzdendobrovolnictva.sk.

Dobrovoľnícky piknik si môžete pozrieť aj na záberoch v priloženej fotogalérii!

Čítajte tiež:

Dobrodružstvo, aké sme v Bystrici ešte nezažili. Jedinečná mestská hra v uliciach

Bystrické sídlisko poriadne ožije. Mladí parkouristi chystajú čosi špeciálne

Dobrovoľnícky piknik v OBRAZOCH
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie