Iné športy

Tak tomu sa povie výkon! Plavkyňa Malíková z UMB získala šesť medailí v Slovenskom pohári žiakov.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Mladý talent bystrického plávania: Ema išla 6 disciplín a v každej brala medailu
9
Zdroj: Plavecký oddiel UMB

V žilinskom 50 metrovom bazéne sa predstavilo 259 plavcov vo veku osem až 11 rokov z 31 slovenských plaveckých oddielov a klubov v 2. kole „FPD Slovenského pohára žiakov 2018“ v plávaní. Banskobystrické plávanie malo svoje zastúpenie prostredníctvom Plaveckého oddielu UMB Banská Bystrica – úspešne. Vybojovalo dve zlaté, dve strieborné a dve bronzové medaily. Informoval o tom predseda Plaveckého oddielu Univerzity Mateja Bela Banská Bystrica Milan Záborský.

V kategórii 9-ročných sa Ema Malíková (zverenkyňa trénerky Janky Potančokovej) z Plaveckého oddielu UMB Banská Bystrica v každej disciplíne, v ktorej štartovala počas dvojdňového podujatia, postavila na stupeň víťazov. V silnej konkurencii plavcov z celého Slovenska vybojovala celkovo šesť medailí (všetko vo svojich najlepších osobných výkonoch). Nadviazala tak na svoje úspechy z 1. kola súťaže, odkiaľ si priviezla spolu 5 medailí (jednu zlatú, dve strieborné a dve bronzové).

Ema zvíťazila a postavila sa na najvyššie stupienky v disciplínach 50 m znak a 50 m prsia. Okrem toho získala dve strieborné medaily v disciplínach 100 m znak a 100 m prsia. Zbierku medailí všetkých kovov doplnila ziskom ďalších dvoch medailí – bronzových za disciplíny 50 m voľný spôsob a 200 m polohové preteky. Z ďalšieho svojho veľkého podujatia tak nazbierala cenné skúsenosti.

V OBRAZOCH: Plavkyňa Malíková z UMB získala 6 medailí v Slovenskom pohári žiakov