Jakub Forgács Iné športy

FOTO: Cyklista Dukly sa predviedol. Tybor v TOP 10 na pretekoch Okolo Maďarska

Patrik Tybor opäť nezaprel svoje kvality. Svedčí o tom aj jeho výkon na šesťetapových pretekoch u našich južných susedov.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Cyklista Dukly sa predviedol. Tybor v TOP 10 na pretekoch Okolo Maďarska
3
Galéria
Foto: Maroš Kováč

Ihneď po Majstrovstvách Slovenska a Českej republiky v Žiari nad Hronom zamierila zostava eliťákov, cyklistov Dukly Banská Bystrica, Patrik Tybor, Martin Mahďar, Luboš Malovec, Jozef Palčák doplnená o dvojicu dvadsaťtrojkárov Kristiána Zimániho a Adriana Foltána na šesťetapové preteky Okolo Maďarska (UCI 2.2).

Partia Dukly tentokrát pracovala pod vedením Maroša Kováča, ktorý tu v minulosti obliekal aj jeden z dresov. Takže ambície mali čo najviac sa priblížiť k tomuto výsledku a dostať sa do top 10 celkového poradia. Preteky začali krátkym technickým prológom, v ktorom Patrik obsadil 22. miesto. S každou ďalšou etapou sa mu aj vďaka podpore tímu darilo posúvať o priečky vyššie, až na celkové 8. miesto. Niekoľkokrát bol pritom aj on, aj Jozef Palčák na dosah víťazstva, keď ich pelotón pohltil tesne pred páskou.

„Tieto preteky boli jeden veľký adrenalín,“ napísal po návrate Maroš Kováč, športový riaditeľ. „Hneď v prvej etape sme mali v sľubnom úniku Luboša Malovca, no pre nebezpečný vietor a popadané stromy na ceste bola etapa zrušená. V ďalšej odpracoval takmer celú etapu v úniku Jozef Palčák, ktorého pelotón prehlušil 100 metrov pred páskou. Paťo Tybor mal víťazstvo na dosah dvakrát, tiež tesne pred páskou prešpurtovaný. To napätie v aute sa dalo krájať. Musim však pochváliť aj ostatných chalanov, na týchto pretekoch viackrát ukázali vzornú tímovú spoluprácu, ktorá tiež pomohla Paťovi k miestu v top 10 celkového poradia,“ dodal Kováč.

„V prológu som urobil som pár chýb, mohol som byť o sekundu, dve rýchlejší, čo by ma posunulo v takto krátkom prológu do prvej desiatky. V druhej etape som sa snažil mať čo najlepšiu pozíciu v závere, ktorá mi priniesla 8.miesto v etape a posun v GC smerom hore. Celkovo to boli veľmi napínavé preteky. Rozhodovali, rovnako ako na Okolo Slovenska, sekundy. Veľmi ma mrzí zbabraný záver štvrtej etapy. Neustále sa mi to premieta pred očami. Stačilo lepšie hodiť bicykel na cieľovú pásku a tretím miestom v etape a bonifikáciou v cieli by som poskočil na konečné štvrté miesto. Verím, že tá smola sa mi už vyhne, lebo tých druhých a štvrtých miest a iných smolných momentov bolo už túto sezónu dosť. Napriek tomu som získal v doterajších pretekoch tejto sezóny najviac UCI bodov v kariére, no na druhej strane táto športová smola zabránila zisku mnohých ďalších,“ povedal v cieli líder Dukly Patrik Tybor.

Duklu už budúci týždeň čaká ďalšie veľké podujatie, keď odcestuje na preteky prvej kategórie UCI Sibiu Cycling Tour. Najlepšieho pretekára Dukly Patrika Tybor doplní tentokrát druhá pätica Haring, Cully, Bellan, Vlčák a Oros, ktorá štartovala tento víkend na domácom podujatí s medzinárodnou účasťou Tour de Volcano.

Pozrite si bystrických cyklistov v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Bystrickí cyklisti na šesťetapových pretekoch v Maďarsku
3
Galéria
Foto: Maroš Kováč
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM