FOTO: Bystrickí parkouristi rozskákali Fončordu. Ľuďom predstavili unikátny projekt

Preskoky, saltá a iné akrobatické kúsky. Aj to mohli vidieť Bystričania na špeciálnej akcii priamo pod panelákmi. Pozrite, čo vymysleli parkouristi spod Urpína!

Jakub Forgács

Počas víkendu sa na Fončorde konala nevšedná akcia. Parkouristi z akrobatickej skupiny Slovak Freerun Family / Junior a ich kamaráti predviedli Bystričanom, čomu sa venujú. Konala sa v rámci Týždňa dobrovoľníctva 2016 a hoci sa mala prezentácia adrenalínových kúskov popretkávaná hovoreným slovom uskutočniť už v sobotu, pre dážď bola nakoniec presunutá na nedeľu.

Múriky betónového bludiska pri konečnej 24-ky na Mládežníckej sa už pred 17:00 zapĺňali ľuďmi, prevažne rodinami s deťmi z okolia, ale aj vzdialenejších častí mesta. Spolu s asi 35 mladými skokanmi ich prišlo cez 100. Počas prezentácie s názvom Opice z bludiska sa dozvedeli viac o nesúťažnej atletickej disciplíne parkour a jej tréningoch v našom meste. Uvideli aj ukážky či choreografiu mladých skokanov a mohli si základy parkouru aj vyskúšať.

Na záver sa hovorilo o špeciálnom ihrisku, ktoré by raz parkouristi spod Urpína radi mali priamo na Fončorde. Ide o, na Slovensku unikátne, certifikované, nehorľavé a bezpečné ihrisko, ktoré môžu využívať deti i dospelí. Práve preň sa mladí skokani snažili získať podporu od ľudí ešte predtým, ako projekt odprezentujú mestu.

Pozrite si akčnú prezentáciu bystrických parkouristov a vizualizáciu unikátneho ihriska v našej fotogalérii!

Čítajte tiež:

FOTO: Netradičný piknik v Bystrici. Desiatky dobrovoľníkov v akcii pred bývalým kinom

FOTO: Bystrica zažila Športovo – spoločenský deň. Nechýbali ani olympijskí víťazi

Zdroj: Dnes24.sk