FOTO: Bystričania začali prázdninovať pohybom. Ulice mesta zaplnili korčuliari

Autá vymenili za korčule, klímu za jemný vánok. Malí aj veľkí pod Urpínom obuli vo veľkom korčule. A odvaha nechýbala ani rodičom s kočíkom. Pozrite si FOTO!

Jaroslav Dodok
Ilustračný obrázok k článku FOTO: Bystričania začali prázdninovať pohybom. Ulice mesta zaplnili korčuliari
Foto: Lucia Rusková / Zdroj: Dnes24.sk

Pilotný ročník Inline dní, ktorý sa uskutočnil minulý rok, sa rozhodli organizátori opäť zopakovať. Pred bystrickým nákupným centrom sa v sobotustretli nadšenci kolieskových korčúľ. O dobrú náladu sa počas registrácie na podujatí postarala bystrická kapela Slovak Tango.

Tesne po 18-tej hodine odštartoval pelotón korčuliarov v sprievode organizátorov, polície a zdravotnej služby cez veľký kruhový objazd. Na čele pelotónu sme zahliadli aj Andreu Štulajterovú z Občianskej cykloiniciatívy, ktorá viedla skupinu korčuliarov na bicykli. Všetci účastníci akcie boli povinne vybavení reflexnými prvkami, vďaka bezpečnostným opatreniam tak nedošlo k žiadnemu úrazu.

Trasa pelotónu viedla cez Radvaň a Sládkovičovú ulicu až do Kremničky, odkiaľ sa korčuliari vrátili späť k nákupnému centru. V závere podujatia nechýbala ani spoločná fotografia, ktorú nájdete v našej galérii.

Pozrite si zábery z bystrickej akcie na korčuliach v našej fotogalérii!

Prečítajte si aj:

FOTO: Mladému Bystričanovi (23) učarovali krásy prírody. Zachytil úchvatné miesta

FOTO: Kúsok originality na bystrickom múre. Spozorovali ste netradičnú výzdobu?

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame