Jakub Forgács Rôzne Správy

FOTO: Bystrica nebude mať len novú autobusku. V parku vyrastá korčuliarska dráha

V parku pod Pamätníkom SNP vládne čulý ruch. Robotníci v sychravom počasí pracujú na novej dráhe, ktorú ocenia cyklisti i korčuliari. Kedy by mohla byť dokončená?

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Bystrica nebude mať len novú autobusku. V parku vyrastá korčuliarska dráha
Zdroj: TASR

Korčuliarska dráha v parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici sa stáva realitou. Minulý týždeň začali prípravné práce, teraz je tam už čulý stavebný ruch a okolie oválneho trávnika je rozkopané.

Ako v utorok priamo v teréne zdôraznil banskobystrický primátor Ján Nosko, od myšlienky vzniku korčuliarskej dráhy po jej realizáciu uplynulo 15 mesiacov. Istý čas si žiadalo vypracovanie štúdie, projektovej dokumentácie a verejná súťaž na zhotoviteľa stavby.

„Je len málo miest, ktoré majú korčuliarsku dráhu priamo v centre mesta. Vidíme, že myšlienka sa stáva realitou a ak nám bude priať počasie, zhruba do dvoch mesiacov by mala byť dráha ukončená a park upravený,“ konštatoval Nosko.

Ako doplnil Michal Hrnčár, konateľ banskobystrickej spoločnosti Pemax Plus, ktorá je zhotoviteľom stavby, termín zhruba 12. december sa budú snažiť dodržať. Závisí to však i od počasia, keďže sú niektoré technologické postupy, pri ktorých na to musia prihliadať.

Dráha, dlhá približne 500 metrov a široká tri metre, povedie vnútorným okruhom súčasného chodníka, ktorý zostane zachovaný. Súčasťou obnoveného parku budú aj nové lavičky, osvetlenie a chodníky. Ponúkne tak denný či večerný oddych chodcom a športové vyžitie korčuliarom a cyklistom, keďže tadiaľ nasmerujú úsek cyklotrasy. Detské ihrisko zostáva zachované. Pre výstavbu dráhy nemusel „padnúť“ žiadny zo stromov.

Celá investícia sa pohybuje okolo 283 000 eur a na korčuliarsku dráhu prispela aj vláda. Rozhodla o tom ešte na svojom výjazdovom zasadnutí v meste pod Urpínom vlani vo februári. Na jej vybudovanie odsúhlasila vtedy 100 000 eur.

V OBRAZOCH: Bystrica bude mať novú korčuliarsku dráhu
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM