Po troch zápasoch semifinále play-off bol stav série Bystrice s Martinom 2:1. V štvrtom stretnutí sa baranom podarilo získať mečbal.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Barani nastrieľali Martinčanom sedmičku. Buc na ľade súpera s hetrikom!
6

Aj štvrtý duel tejto série sa hral pred zaplnenými tribúnami. „Barani“ po prehre v treťom súboji začali tentokrát s maximálnym nasadením a od úvodu zatlačili Martin do defenzívy. Domáci sa dokázali aj vďaka spoľahlivému Corbeilovi v prvej desaťminútovke úspešne brániť, prežili aj presilovú hru súpera. Martinský gólman si poradil s pokusom Kaffku v 4. minúte i s tutovkou Sersena v 8. min. V 11. minúte však už favorit zužitkoval svoj tlak. Po perfektnej kombinácii druhého útoku mieril presne Buc a hostia išli do vedenia – 0:1. Martin tak prehrával prvý raz v domácich zápasoch play off. V 15. min pri výhode domácich o jedného hráča sa dostal do dobrej pozície aj Korostin, ale mieril nad. V 16. min prasklo jedno z plexiskiel zakrývajúce reklamnú plochu priamo pri ľade a arbitri roozhodli, že zvyšných 269 sekúnd prvej periódy sa bude po výmene plexiskla hrať spolu s druhou tretinou.

Aj po pauze sa častejšie pokúšali o streľbu hostia. V 23. min išli do dvojgólového vedenia, keď Hickmott prekvapil Corbeila z veľkého uhla. V 27. min nevyužil Pokrivčák zlé vykourčuľovanie Lawsona, keď mieril tesne vedľa bránky. V 28. min potvrdili Bystričania úlohu favorita a Buc umiestnenou strelou pridal tretí gól. Útok za útokom sa potom valil na domácu bránku. V polovici zápasu kapituloval Corbeil po štvrtýkrát, keď autorom gólu bol Surový. V ďalších minútach to už bol koncert hosťujúcich baranov. V 35. minút sa tretíkrát presadil Buc a skompletizoval tak svoj hetrik.

V 41. min mohol Galamboš zaznamenať aspoň čestný úspech domácich, ale minul. V bránke Martina vystriedal Corbeila Dzubina, ale toho už po 90 sekundách tretej tretiny prekonal Bortňák. Favorit si robil s otraseným súperom čo chcel a o minútu neskôr strelil siedmy gól hostí Kafka. Potom Dzubina podržal svoje mužstvo a zastavil gólostroj v podaní Bystrice. Domácich napriek vysokej prehre odprevadili diváci na konci potleskom a vytrvalým povzbudzovaním.

Pavel Paukovček, tréner Martina: „V dnešnom zápase rozhodla aj šírka kádra. Našim hráčom nemáme čo vyčítať, máme veľa zranených a tí nastupujú len s veľkým sebazaprením. Súper nás dnes predčil vo všetkých činnostiach a zaslúžene vyhral. Prehrali sme síce vysoko, ale diváci boli úžasní.“

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: „Po treťom zápase, ktorý nám nevyšiel, sme sa dnes zodpovedne pripravili. Od začiatku sme hrali svoj hokej a napadali nám tam aj góly. Najväčší rozdiel bol v našom prístupe od prvej do poslednej minúty. Som spokojný s nasadením i výsledkom a spravíme všetko pre to, aby sme sa už do Martina nemuseli vracať. Klobúk dole pred fanúšikmi oboch táborov, ktorí vytvorili fantastickú atmosféru.“

MHC Martin – HC'05 iClinic Banská Bystrica 0:7 (0:1, 0:4, 0:2)

• Góly: 11. Buc (Hickmott, Surový), 23. Hickmott (Maione), 28. Buc (Surový, Kubka), 31. Surový (Wishart), 35. Buc (Kubka, Higgs), 42. Bortňák (Higgs), 43. Kafka (Belluš)
  • Rozhodovali: Konc, Stano – Stanzel, Smrek
  • Vylúčení: 3:3, navyše: Surový (BB) za údery na hlavu
  • Presilovky a oslabenia: 0:0