Jakub Forgács Hokej

Po dvoch zápasoch pod Urpínom viedli bystrickí hokejisti v semifinálovej sérii 2:0 na zápasy. Ako sa našim chlapcom darilo na martinskom ľade?

Ilustračný obrázok k článku Semifinálová séria zdramatizovaná. Barani narazili v Martine na silný odpor súpera
10

Vo fantastickej atmosfére, ktorú vytvárali priaznivci oboch klubov, sa hralo tretie stretnutie semifinále play off. Obe mužstvá vychádzali z pozornej obrany a tak sa útočníci len ťažko presadzovali. Domáci prežili v úvode presilovku „baranov“, ktorí pálili len slepými nábojmi. Corbeila vyskúšali Hickmott a Rosandič. Hostia mali optickú prevahu, ale najväčšiu šancu mal Dvořák. V 9. minúte sa dostal sám pred bránku, ale brankár hostí zachránil. V 11. minúte strieľal Matoušek a na druhej strane dvakrát Heiter, stav však ostával bezgólový. Skóre sa menilo až v 16. minúte, keď vylúčenie Mihalika potrestal Markovič, ktorý zblízka dorazil strelu Heizera a Martin sa dostal do vedenia. V 19. minúte mohol vyrovnať Rosandič, ale domáci v poslednej chvíli zachránili.

Druhé dejstvo prinieslo zvýšenú snahu favorita. V 25. minúte v presilovke nevyužil dobrú šancu Skalický. O dve minúty neskôr dobre puk tečoval Kafka, ale Corbeil potvrdil dobrú formu. Potom pohrozil aj domáci Varga. V polovici stretnutia si s pokusom Bortňáka poradil martinský gólman a o chvíľu to vyskúšal aj Rosandič. Na opačnej strane strieľal Salija. Potom mali výhodu o jedného hráča aj hokejisti MHC, ale teč Galamboša skončil tesne vedľa. V 32. minúte ušiel domácim Hickmott, ale jeho veľkú šancu zneškodnil Corbeil. Skóre sa menilo až v 35. minúte po dorážke Rzavského, ktorý tak korunoval nadšený výkon domácich. V 38. minúte mohol znížiť Handzuš, ale z tutovky minul. Presadil sa až strelou z prvej Kafka a znížil na 2:1. V 40. minúte mohol vrátiť dvojgólový náskok na martinské hokejky Surovka, ale jeho strelu zneškodnil Bacashihua.

Tretie dejstvo začali hostia náporom. V 42. minúte dobre pálil Hickmott, ale Corbeil sa nenechal prekvapiť. V 46. minúte sa ocitol v dobrej šanci Kozák, ale Bacashihua si z jeho pokusom poradil a chytil aj strelu Galamboša v 48. minúte. Zverenci trénera Paukovčeka hrali rozumne, príliš sa nehrnuli dopredu, držali stredné pásmo a hrozili z nebezpečných protiútokov. Odmenou im bol gól Korostina, ktorý presne trafil z pravého krídla. Favorit pridal, tlačil sa dopredu, ale Kafka v 42. minúte netrafil, strelu Higgsa chytil Corbeil a poradil si aj s pokusom Hickmotta v 54. minúte. Domáci príkladne bojovali a nedovolili hosťom, aby sa dostali do stáleho tlaku. V 56. minúte Salija z rýchleho protiútoku tesne minul bystrickú bránku. Hostia si zobrali v 58. minúte oddychový čas a 171 sekúnd pred tretím klaksónom začali hrať power play. V 59. minúte zblízka neprekonal výborného Corbeila Rosandič, ale Varga po nezištnej prihrávke Rapáča presne namieril a Martin viedol už 4:1. Napriek veľkému úsiliu hostí, Martin zvládol aj záver a zaslúžene sa tešil z víťazstva.

Hlasy po zápase

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Chlapci aj v oklieštenej zostave podali stopercentný výkon. Zápas sme zvládli po všetkých stránkach a opäť výborne zachytal Corbeil.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Dnešný zápas jednoznačne rozhodla bojovnosť, odhodlanosť a väčšia túžba po víťazstve domáceho tímu. Možno sme mali v niektorých fázach viac z hry, ale nepremenili sme ani veľmi dobré šance. Domáci išli viac za víťazstvom a preto ho dosiahli. Zajtra je nový deň a my sa musíme zlepšiť vo všetkých činnostiach.“

MHC Martin – HC'05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

• Góly: 16. Markovič (Heizer, König), 35. Rzavský (Salija), 50. Korostin (König), 59. Varga (Rapáč) – 38. Kafka (Belluš)
  • Rozhodovali: Baluška, Kubuš – Jobbágy, Korba
  • Vylúčení: 3:3
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0