V 11. kole Tipsportligy sa o body do Popradu prišla pobiť Banská Bystrica. Kamzíci baranom nasúkali päť gólov.

Ilustračný obrázok k článku FOTO a HLASY: Barani sa spod Tatier vracajú bez bodu. Zápas prehrali v 3. tretine
37

Popradčania sa pustili do úradujúce majstra z Banskej Bystrice bez rešpektu. Hneď v úvode sa na brankára hostí Williamsa rútila trojica domácich. Zagrapan namiesto prihrávky na osamoteného Abdula zvolil strelu, ktorú brankár „baranov“ bez problémov kryl. Vzápätí sa Poprad dočkal otváracieho gólu. Lukáš Kozák od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stále v ceste a „kamzíci“ už na začiatku 3. minúty viedli 1:0. Réžiu ďalších minút si vzali pod svoju taktovku hostia. Divákom sa pripomínal najmä popradský odchovanec Buc, ktorý pod Tatrami hral v minulej sezóne a pod Urpín si odskočil z bratislavského Slovana.

Aj prostrednú časť hry začali lepšie domáci. V 32. minúte sa Mlynarovič kľučkou predral cez dvojici brániacich hráčov a Williams proti jeho pohotovému zakončeniu nemal šancu – 2:0. „Kamzíci“ sa z dvojgólového vedenia ale netešili dlho. Už o 32 sekúnd znížil po Česíkovej prihrávke spoza brány Kabáč. Pri hre 4 na 4 vyslal z ideálnej palebnej pozície na hosťujúceho gólmana delovku obranca Ťavoda. Williams jeho tvrdú strelu aj s prispením konštrukcie bránky vytesnil mimo tri žrde. Od 30. minúty mali vývoj hry pevne v rukách Bystričania. S pribúdajúcimi minútami sa tlak hostí stupňoval. Zaslúžené vyrovnanie prišlo minútu pred odchodom na druhú prestávku z hokejku Kubku – 2:2.

V tretej tretine sa najprv nič nedialo. Emócie na ľade v 48. minúte vybičoval hosťujúci Buc, ktorý na Gračnara vystrelil po odpískaní a za slovné ataky voči rozhodcom napokon inkasoval 10-minútový osobný trest. V poslednej desaťminútovke riadnej hracej doby zaznamenali „barani“ veľký herný výpadok. Najprv sa z čista-jasna v 52. minúte rútil na Williamsa osamotený Takáč, ktorý si brankára Banskej Bystrice vychutnal elegantným blafákom –3:2. Už o minútu na to sa situácia zopakovala. Tentoraz sa za chrbát hosťujúcej obrany dostal Bondra a strelou na lapačku pridal štvrtý gól domácich. Deštrukcia hostí ale pokračovala ďalej, keď v 55. minúte po krídle unikol opäť Bondra a puk napokon prepadol za chrbát brankára Williamsa – 5:2. Hostia už v závere nedokázali na tri rýchle góly Popradu odpovedať. Domáci sa tak pripísali tretiu výhru v rade.

Roman Stantien, tréner Popradu: „Do zápasu sme vstúpili celkom dobre, prvá tretina bola výborná. Tá druhá bola opakom tej prvej, hostia nás zatlačili, náš defenzívny systém máme zvládnutý, ale prestrieľali nás, boli sme veľmi stiahnutí. Do tretej tretiny sme šli s tým, že ideme hrať ako od začiatku zápasu, spravili sme korektúry v útokoch, čo sa nám vyplatilo. Celé mužstvo hralo obetavo, blokovali strely a takto si to predstavujem.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Nehrali sme dnes 60 minút, hokej sa má hrať celý čas. Poprad hral výborne v prvej tretine, v druhej sme hrali my skvele. V tretej tretine sme začali strácať puky, neboli sme efektívni ako v druhej tretine, nehrali sme jednoducho. Poprad mal výborné protiútoky a to rozhodlo. Ale ako hovorím, nehrali sme dobre celých 60 minút.“

HK Poprad – HC'05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

• Góly: 3. Kozák (Abdul, Zagrapan), 32. Mlynarovič (Svitana), 52. Takáč (Paukovček), 53. Bondra (Abdul), 55. Bondra (Abdul, Zagrapan) – 33. Kabáč (Češík, Gabor), 39. Kubka (Šťastný)
  • Rozhodovali: Novák, Juhász – Durmis, Muszik
  • Vylúčení: 3:2, navyše: Buc (Banský Bystrica) 10 minút za napádanie rozhodcov,
  • Presilovky: 0:0
  • 1511 divákov
  • Poprad: Gračnar – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Belluš – Takáč, Paukovček, Bondra – Abdul, Zagrapan, Koyš – Paločko, Heizer, Macík – Václav
  • Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Kubka, Mihálik, K. Sloboda, Miller, Marshall, Kupec, Košecký – Šťastný, Faille, J. Sýkora – R. Varga, Higgs, Asselin – Török, Češík, Kabáč – Gabor, Buc, Giľák

Pozrite si v priloženej fotogalérii desiatky záberov zo zápasu!