Jakub Forgács Rôzne Správy

Extrémizmus a radikalizácia na Slovensku? V Bystrici zarezonujú pálčivé otázky

Pod Urpínom sa dočkáme série diskusií s aktuálnou tematikou. Prvé dišputy prinesú príbehy aj o živote utečencov.

Ilustračný obrázok k článku Extrémizmus a radikalizácia na Slovensku? V Bystrici zarezonujú pálčivé otázky
6
Galéria
Zdroj: TASR

Od marca až do mája sa v meste pod Urpínom uskutoční séria diskusií na tému extrémizmus a radikalizácia na Slovensku. Témou Dišpút I. je život utečencov na Slovensku a 8. marca o 18:00 ich v priestoroch Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici organizuje platforma Nie v našom meste v spolupráci s Katedrou histórie Filozofickej fakulty UMB.

„Sme my, Slováci a Slovenky, srdečný národ? Bojíme sa inakosti? Nechávame sa manipulovať názormi politikov a médií? Tieto a podobné otázky budú rezonovať na prvých dišputách. Zaznejú reálne príbehy ľudí, utečencov žijúcich u nás. O tom, aké ťažké je opustiť rodnú krajinu a začať nový život niekde úplne inde, konkrétne na Slovensku, prídu porozprávať hostia z Iraku, Iránu a Srbska,“ uviedli organizátori.

Na podujatí sa zúčastnia i odborníci z oblasti religionistiky a práva. Vítaní sú najmä študenti stredných a vysokých škôl, pre ktorých sú témy o aktuálnom dianí vo svete, regióne a v Banskej Bystrici dôležité, ale tiež široká verejnosť.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Námestie SNP v Bystrici
6
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR

Najčítanejšie