Jakub Forgács Futbal

Zápas pod Urpínom dopadol presne podľa aktuálneho tabuľkového umiestnenie tímov. 8. Banská Bystrica si na domácom ihrisku poradila so Žilinou, ktorej patrí až desiata priečka.

Ilustračný obrázok k článku Dohrávka v Bystrici v podaní domácich: Trápiacu sa Žilinu dorazili v druhom polčase
Zdroj: Webnoviny.sk

Futbalisti Banskej Bystrice zvíťazili v pondelkovej dohrávke 26. kola najvyššej slovenskej súťaže nad hráčmi MŠK Žilina 4:1. Banskobystričania získali tri body druhýkrát po sebe, naopak Žilinčania na jar ešte nevyhrali na ihrisku súpera.

Banskej Bystrici patrí po 26 stretnutiach v Corgoň lige ôsme miesto s 36 bodmi, za treťou pozíciou zaručujúcou účasť v pohárovej Európe zaostávajú o päť bodov. Žilina je na tom podstatne horšie, patrí jej 10. pozícia a pred predsposlednou Dunajskou Stredou má len jednobodový náskok.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 4:1 (1:1)

• Góly: 23. Střihavka, 67. Slančík, 70. Považanec, 86. Rejdovian – 41. Pavol Jurčo (z pok. kopu)
  • ŽK: 63. B. Ľupták (B. Bystrica)
  • Rozhodovali: Ježík – Žákech, Jankovič
  • Zostava Banskej Bystrice: Boroš – S. Savič, Podstavek, P. Vajda, Nosko – Považanec, Chrien (61. Plavsič), Kliment, B. Ľupták – Střihavka (84. Rejdovian), Slančík (89. Šovčík)
  • Zostava Žiliny: Krnáč – Mabouka, Škriniar, Pečovský, J. Mihalík – Škvarka, Káčer, Lupčo (77. Guba) – Jelič (77. Hučko), William, Pavol Jurčo

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2013/2014 po pondelkovom zápase 26. kola:

1. ŠK Slovan Bratislava 26 19 3 4 52:25 60
  2. AS Trenčín 26 14 4 8 57:30 46
  3. FK Senica 26 12 5 9 39:34 41
  4. FC Spartak Trnava 26 12 5 9 35:34 41
  5. MFK Košice 26 11 6 9 32:28 39
  6. Spartak Myjava 26 11 5 10 39:41 38
  7. MFK Ružomberok 26 11 4 11 45:43 37
  8. Dukla Banská Bystrica 26 10 6 10 41:34 36