Jakub Forgács Rôzne Správy

Dobroty priamo zo záhrad aj pestrý PROGRAM: Nenechajte si ujsť Povraznícke plodobranie

Milovníci zdravého jedla, zbystrite pozornosť. V Povrazníku sa chystá akcia, ktorú sa rozhodne oplatí navštíviť.

Ilustračný obrázok k článku Dobroty priamo zo záhrad aj pestrý PROGRAM: Nenechajte si ujsť Povraznícke plodobranie
37
Galéria
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Nemáte ešte plány na víkend? V nedeľu 15. septembra od dvanástej do šiestej poobede príďte k Obecnému úradu v Povrazníku ukázať, pozrieť si a ochutnať, čo sa v miestnych záhradách a sadoch tento rok urodilo. Výška vstupného na podujatie Povraznícke plodobranie 2 je dobrovoľná. Informovali o tom organizátori podujatia vo facebookovej udalosti.

Čaká vás bohatý program vrátane troch ovocinárskych prednášok a poradenstva, tematického vystúpenia detí z MŠ Strelníky a bábkového divadla ZUŠ Slovenská Ľupča.

Pre dospelých i deti bude pripravená súťaž Ovocný desaťboj a ukážky spracovania ovocia. Budete si môcť vyskúšať napríklad streľbu z luku do jablka, lisovanie muštu, lisovanie oleja z kôstkovín či mletie pracharandy. Pri súťaži zapojíte všetky zmysly a šikovnosť.

Zároveň na podujatí slávnostne pokrstia obecnú semienkáreň a priamo na mieste si môžete vymieňať semienka zeleniny či byliniek a okrasných kvetín a získať tak zaujímavosti do Vašej záhradky.

Okrem toho si budete môcť zakúpiť domáce dobroty od poctivých pestovateľov. Ak máte záujem o predaj, kontaktujte organizátorov mailom na andreamiklosova@hukala.sk či na t.č. 0904 523 398.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť aj to, ako zachytil Slovenský deň kroja bystrický fotograf Norbert Kuklovský!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Slovenský deň kroja na úchvatných záberoch bystrického fotografa
37
Galéria
Foto: Norbert Kuklovský / Zdroj: Slovenka
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM