Jakub Forgács Hokej

Do reprezentácie mieri aj Bystričan Lunter (19): Pozvánku dostal na rozlúčke so sezónou

Tak toto veru nečakal! Jediného nováčika v súčasnom kádri hokejovej reprezentácie Mária Luntera pozvánka do prípravy pred MS poriadne zaskočila. O to viac, že prišla paradoxne v momente, keď sa po úspešnej sezóne lúčil v kabíne so spoluhráčmi z Banskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Do reprezentácie mieri aj Bystričan Lunter (19): Pozvánku dostal na rozlúčke so sezónou
Zdroj: TASR

„Pozvánku som vôbec nečakal a preto som veľmi rád, že som ju dostal. V Banskej Bystrici sme mali také ukončenie sezóny a na jeho konci mi tréner v šatni povedal, že vlastne ešte idem na tréning reprezentácie,“ prezradil. Úvodný reprezentačný kemp totiž prebiehal práve v metropole stredného Slovenska a Vladimír Országh je okrem kouča bystrických hokejistov aj asistentom pri národnom tíme. „Takže hneď potom, vo štvrtok a v piatok ráno som sa s nimi pripravoval,“ pokračoval.

Útočník však nevedel, ako dlho sa s tímom zdrží a najprv sa zdalo, že po bystrickom kempe už na ďalší zraz do Bratislavy nepocestuje. „Tréner Vůjtek mi poďakoval a povedal, že ešte bude volať s Milanom Bartovičom, či môže prísť do Bratislavy a podľa toho sa uvidí, či zostanem s tímom. Nakoniec mi zavolal, že pôjdem s nimi, čo ma veľmi potešilo. Pre mňa sú to úplne super pocity. Sú tu veľmi skúsení hráči a každý tréning s nimi mi pomáha,“ pokračoval mladík.

Lunter už obliekal národný dres v mládežníckych kategóriách a Slovensko reprezentoval na MS v do 17, 18 i 20 rokov. Aj keď sa teraz dostal do „Á-čka“, nemá príliš veľké oči a o účasti na šampionáte v Bielorusku nehovorí. „Idem od tréningu k tréningu a uvidíme, čo sa stane. Zatiaľ som v piatom útoku a ani neviem, či nastúpim v najbližších zápasoch s Ruskom, či aspoň na jeden z nich. S trénerom sme sa o tom zatiaľ nerozprávali,“ povedal Lunter, ktorý veľmi pozitívne hodnotí aj prvé tréningy pod dohľadom Vladimíra Vůjteka. „Je to veľmi dobrý tréner, má prirodzený rešpekt. Nemusí na nás kričať, snažíme sa robiť všetko tak, ako máme, aby nemusel zvyšovať hlas,“ dodal.

Nomináciu si vyslúžil vďaka dobrým výkonom v drese „baranov“, s ktorými nakoniec vybojoval bronzové medaily. V 56 zápasoch extraligy strelil 13 gólov a pridal 15 asistencií. „Sezónu hodnotím pozitívne. Samozrejme, vďaka patrí aj trénerom a celému realizačnému tímu, že sme nakoniec skončil tretí. Sme radi, že to takto dopadlo,“ povedal.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie