Jakub Forgács Správy

Dlhy zdravotníckych zariadení voči poisťovni: Rooseveltka patrí medzi najhorších platcov

Zdravotnícke zariadenia dlhovali ku koncu júla na poistnom Sociálnej poisťovni vyše 70 miliónov eur. Jedným z najväčších dlžníkov je aj Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Od konca minulého roka sa pohľadávky zdravotníckych zariadení zvýšili o 21,3 milióna eur.

Ilustračný obrázok k článku Dlhy zdravotníckych zariadení voči poisťovni: Rooseveltka patrí medzi najhorších platcov
Zdroj: TASR

Pohľadávky voči štátnym zdravotníckym zariadeniam dosiahli ku koncu júla 43,02 milióna eur. Za mesiac tak vzrástli o viac ako 4,4 milióna eur. Problém s platením majú podľa Sociálnej poisťovne Univerzitná nemocnica Bratislava, Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica, Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Bratislava a Národná transfúzna služba SR, Bratislava.

Dlhy transformovaných zdravotníckych zariadení predstavovali takmer 27,04 milióna eur. Za mesiac sa tak zvýšili o takmer 1,5 milióna eur. Nárast pohľadávok z titulu neplatenia mesačných odvodov bol zaznamenaný v desiatich zariadeniach. Sociálna poisťovňa evidovala celkovo 20 sledovaných zdravotníckych zariadení s pohľadávkou. Z toho je päť štátnych a 15 transformovaných zdravotníckych zariadení.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM