Marcel Mojžiš Rôzne

Dar prírody na nezaplatenie len pár km od Bystrice: Ľudia si čapujú poklad zo zeme! FOTO

Len pár kilometrov od nášho mesta, idúc po peknej trase a čerstvom vzduchu. A na záver osviežujúca odmena zadarmo rovno z prírody. Aj toto sa dá zažiť neďaleko Banskej Bystrice. Ľutovať určite nebudete.

Ilustračný obrázok k článku Dar prírody na nezaplatenie len pár km od Bystrice: Ľudia si čapujú poklad zo zeme! FOTO
7
Galéria
Foto: Marcel Mojžiš / Zdroj: Dnes24.sk

Banská Bystrica má šťastie, že sa nachádza v lone krásnej prírody. Tá ponúka nemálo zaujímavých miest na krásny relax, ktoré nám v mnohých zahraničných mestách môžu len a len závidieť. Okrem malebného a relaxačne pôsobiaceho prostredia však nám príroda núka aj všakovaké dary. Jeden z nich, z ktorého zaručene budete paf a navyše ja zadarmo, môžete nájsť, keď sa z Banskej Bystrice vydáte smerom na Hornú Mičinú.

Keď pokračujete cez Dolnú Mičinú, vedľa Mičinských travertínov, ste v cieli. V malebnej dedinke menom Čerín. Práve tam môžete nájsť to, čo nám iní môžu naozaj závidieť. Úžasné chutnú minerálnu vodu z útrob zeme. Tú si môžete nabrať pod dreveným prístreškom, ktorý určite neujde vašej pozornosti.

Načapovať si tejto znamenitej vody tam môžete, koľko vám hrdlo ráči. Tak pravidelne robieva aj sympatická Iveta (32). „Chodím sem každú jar, leto. Už som sa po zime normálne nemohla dočkať. Je to ohromne zdravá voda a navyše veľmi, ale ozaj veľmi mi chutí,“ vraví nám. Táto mladá dáma odporúča sa sem vydať na bicykli.

„Celou cestou nepijem a potom je to bomba. Niet lepšieho osvieženia. Zaujímavé je, že sem nechodí ani nejako extra veľa ľudí, sme už raz takí – asi si radšej kúpime sladké vody za drahé peniaze,“ dodala.

Tej pritakáva aj kamarátka Lucia (29). „Doviedla som sem známych – Arabov. Tí boli z toho unesení. Už potom nechceli piť nič inšie. Neustále len opakovali, že za takúto vodu by u nich vysolili nenormálne prachy,“ prezradila nám s úsmevom na perách.

Náš tip: Načapujte si úžasný dar prírody neďaleko Bystrice
7
Galéria
Foto: Marcel Mojžiš / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM