Jakub Forgács Kultúra

Dajte si poradiť, kam cez víkend: Pod Urpínom bude z čoho vyberať

Ponuka víkendových akcií v Bystrici je pestrá. Ak chcete vyraziť do mesta, vybrať sa môžete na koncerty, predstavenia aj fašiangové akcie.

Ilustračný obrázok k článku Dajte si poradiť, kam cez víkend: Pod Urpínom bude z čoho vyberať
43
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

FAŠIANGOVÝ SPRIEVOD

21. februára 2020 o 14:00, ZŠ Moskovská

Deti, rodičia aj koledníci sa v piatok popoludní môžu vybrať na fašiangový sprievod. Povedie bystrickou Fončordou.

ZA JÁNA A MARTINU, ZA SLUŠNÚ KRAJINU

21. februára 2020 o 17:00, Námestie SNP

Nezmyselný brutálny čin ukončil dva mladé životy. Presne dva roky po ich vražde sa bude v mnohých slovenských mestách spomínať na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú.

GEJZA DUSÍK: HRNČIARSKY BÁL

21. februára 2020 o 18:30, Štátna opera

Z dvanástich operiet Gejzu Dusíka je kvalitatívnym vrcholom Hrnčiarsky bál. Námet je zasadený do revolučných rokov 1848–1849, ktoré sú v slovenských dejinách spojené s národným hnutím Štúrovcov.

GONSOFUS

21. februára 2020 o 20:00, U Francúza – Jazz Klub 12

„Gonsofus“ znamená vytvárať pozitívnu energiu; pozitívny oheñ. Pojem samotný pochádza z Kene (kde multiinštrumen­talista a spevák Sasha Mamaev strávil časť svojho detstva.) Tento význam rovnako definuje aj hybnú silu projektu a jeho filozofie – tvoriť transkontinentalnu hudbu pre globalny publikum, ktorá dokáže motivovať a rovnako aj búrať fyzické a metaforicke hranice.

THE STORY

21. februára 2020 o 21:00, Ministry of Fun Banská Bystrica

Piatková párt v Ministry opäť roztancuje mnohých. Postarajú sa o to Johnny De City a Anndy.

DARKSIDE III / TECHNO V BB

21. februára 2020 o 22:00, NJOY

Baviť vás bude 6ka djov. Premierový set odohrá posila z rodiny Idem na techno Peter Sparks a spoločnosť mu budú robiť rezidenti: T Mike, Kaffu, Yuhøs , Matthew a nováčik Azazel.

PODLAVICKO-SKUBÍNSKE FAŠIANGY

22. februára 2020 o 8:00, pred pohostinstvom Lagúna a KD

Pochutiť si budete môcť na zabíjačkových špecialitách od profesionálneho mäsiara, ale pripravené budú aj ukážky spracovania mäsa a zabíjačkových špecialít. Večer sa začína v kultúrnom dome fašiangová zábava s DJ Borisom, ktorú otvoria členovia DC Dúbrava.

SVADOBNÚ VEĽTRH

22. februára 2020 o 10:00, Hotel Lux

Svadobné priestory, vhodný termín, svadobné šaty, menu a obrúčky… Je toho veľa načo treba vopred myslieť, aby váš deň “D” bol dokonalý. Pre všetkých, ktorí žijú svadobnými prípravami, hľadajú inšpiráciu a chcú byť oboznámený s aktuálnymi svadobnými novinkami i trendmi je tu špeciálny veľtrh.

JUDO GRAND PRIX BANSKÁ BYSTRICA 2020

22. februára 2020 o 10:00, Športová hala Dukla na Štiavničkách

Účastníci všetkých mládežníckych vekových aj váhových kategórií budú mať možnosť kvalitného zápolenia medzi viac ako 500 súpermi zo Slovenska, Čiech, Slovinska, Ukrajiny, Poľska, Chorvátska, Maďarska, Rakúska, Ruska, Gruzínska a Litvy. Turnaj je druhý rok venovaný spomienke na dlhoročného trénera džuda Jána Gregora staršieho.

BEH PRE MICHALA

22. februára 2020 o 11:00, Park pod Pamätníkom SNP

Ešte nedávno aktívne športoval, no už niekoľko mesiacov je v bdelej kóme. Bystričania sa spoločne rozhodli pomôcť Michalovi – behom.

MIKROFESTIVAL PERCEPCIA – ŽIVÝ PAMÄTNÍK

22. februára 2020 o 11:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Druhý ročník festivalu vystavujúceho diela vizuálnych umelcov, ktoré vychádzajú z kultúrno-politického diania na Slovensku.

SVETOVÝ DEŇ SPRIEVODCOV CESTOVNÉHO RUCHU

22. februára 2020 o 13:00, Banská Bystrica

Informačné centrum v Banskej Bystrici sa aj tento rok zapojí do osláv 8.ročníka Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu. Bezplatnými prehliadkami si so sprievodcami predstavíte známych aj neznámych Banskobystričanov.

FAŠIANGY S POCHÔDZKOU

22. februára 2020 o 14:45, Rudlová, Sásová

Ulicami Rudovej, Sásovej povedie fašiangový sprievod. Fašiangy s pochôdzkou v maskách detí a dospelých s občerstvením, zábavou a pochovávaním basy sa budú konať v sobotu.

DETSKÝ FAŠIANGOVÝ FESTIVAL

22. februára 2020 o 16:00, Robotnícky dom

Pozvaní sú malí aj veľkí, ktorí majú radi hudbu, spev a tanec. Pripravená je súťaž o najkrajšiu masku a diskotéka pre deti.

PLES V ČERVENOM

22. februára 2020 o 18:00, Nad Plzenskou reštauráciou

Dobročinný Ples v červenom je pre všetkých ľudí s dobrých srdcom. O zábavu sa postará stálica slovenskej hudobnej scény – trnavská kapela Hudba z Marsu s legendárnym frontmanom Štofom a DJ Matej Ceil s jeho old school prekvapením.

7. REPREZENTAČNÝ PLES FS BYSTRICA

22. februára 2020 o 19:00, Horná 21

Hosťom večera bude Robo Opatovský. Účinkujú ĽH Dominika Václava, Fáber Dance School a DJ Lalík.

STO MÚCH / 15 ROKOV ŠŤASTIA

22. februára 2020 o 20:00, Reštaurácia Červený rak

Sto múch je hudobná skupina pochádzajúca z Banskej Bystrice. Sami seba považujú za ekologický funky-underground, v ktorom dominujú horehronsko-podpolianske vplyvy. Po niekoľkoročnej pauze od roku 2017 znova koncertujú.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť aj zábery zimnej Bystrice bez snehu!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Zima v Bystrici, snehu nikde
43
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie