Jakub Forgács Správy

Cyklohliadku posilnil aj primátor Gogola: Z dvoch kolies dozeral na verejný poriadok

Primátor mesta Banská Bystrica sa v stredu stal na chvíľu príslušníkom cyklohliadky, ktorá sa počas letnej sezóny stará o poriadok v uliciach mesta.

Ilustračný obrázok k článku Cyklohliadku posilnil aj primátor Gogola: Z dvoch kolies dozeral na verejný poriadok
Zdroj: Dnes24.sk

Primátor spolu s cyklohliadkou absolvoval pri riešení nahlásených priestupkov 20 kilometrovú trasu. Spred MsÚ zamierili na Uhlisko – Pod rybou, kde príslušníci MsP riešili priestupok – neprihláseného psa. Odtiaľ sa presunuli na Srnkovú a bežeckou dráhou do Šalkovej, kde kontrolovali čistotu vozovky na Šalkovskej ceste. Zo Šalkovej pokračovali do Senice a odtiaľ prešli cez areál nemocnice na Cestu k nemocnici.

Cyklohliadka využíva dva bicykle značky Merida. Príslušníci mestskej polície používajú pri jazde na bicykli cyklistické prilby, cyklistickú obuv a sú oblečení v cyklistických dresoch bledomodrej farby a krátkych nohaviciach tmavomodrej farby s príslušným označením v zmysle zákona o obecnej polícii.

Mestská polícia prostredníctvom cyklohliadky zefektívňuje svoju činnosť. Hliadky sa pomocou spomínaných dopravných prostriedkov dokážu operatívnejšie presúvať z jedného okrsku do druhého, a tým rýchlejšie reagovať na vzniknuté problémy, ktoré treba riešiť.

Text a foto: Martina Kanisová, hovorkyňa primátora

Cyklohliadku posilnil aj primátor Gogola. Z dvoch kolies dozeral na verejný pori
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM