Jakub Forgács Iné športy Správy

Cyklistov čaká lákavá výzva: Bystrický anjel preverí vaše schopnosti v okolí

Radi jazdíte na bicykli a trúfate si aj na dlhšiu trasu a kopce? Už cez víkend sa dočkáme ďalšieho ročníka nevšedného cyklomaratónu.

Ilustračný obrázok k článku Cyklistov čaká lákavá výzva: Bystrický anjel preverí vaše schopnosti v okolí
Zdroj: TASR

Cyklistov čaká už 5. ročník cyklomaratónu pre cestné a horské bicykle. Podujatie Bystrický anjel sa uskutoční už v sobotu 12. júna 2021. Informuje o tom oficiálny web podujatia.

Časový harmonogram:

  • Prezentácia účastníkov: 9:30 – 9:50 hod. na Huštáku pri budove Allianz – Slovenskej poisťovne.
  • Prechod na štart Dolnou ulicou na Námestie SNP (pod vežou).
  • Štart o 10:00 hod. z námestia SNP

Popis trasy

Okruh okolím Banskej Bystrice: Námestie SNP – Kapitulská ulica – Bellušova – Mičinská cesta – Srnková – Hronská – Šalkovská cesta – Biotika – Slovenská Ľupča – Podkonice – Priechod – Selce – Nemce – Sásová (cesta nad Sásovou) – Kostiviarska – Jakub – Uľanka – Harmanec – Kordíky – Tajov – Podlavice – ul. THK – Fončorda – Malachov – Pršianska terasa – Radvaň – Kremnička – Rakytovce – Badín – Vlkanová – Hronsek – Veľká Lúka – Lukavica – Čerín – Dúbravica – Poniky – Šalková – Môlča – Horná Mičiná – Námestie SNP

Ďalšie aktuálne správy

Pre všetkých

Prejdením okolia mesta Banská Bystrica cez najbližšie obce v okolí a zároveň cez ikonické stúpania „nakreslia“ cyklisti postavu anjela, „ktorý akoby bdel nad týmto krásnym mestom“. „Účelom tohto cyklomaratónu je najmä spájať ľudí formou rekreačnej cyklistiky. Nie sú to typické cyklistické preteky, ale kto chce, môže sa zapojiť do súťaže o najlepšieho vrchára. Do cyklomaratónu sa môže zapojiť široká cyklistická verejnosť. Vítaní sú aj tí, ktorí chcú absolvovať iba krátky úsek na vyznačenej trase,“ uvádza sa na stránke.

„Cyklomaratón sa bude konať za neobmedzenej cestnej premávky,“ upozorňujú organizátori.

„Každý učastník musí dbať na pravidlá cestnej premávky. Keďže účasť na cyklomaratóne je bez poplatku, nie je oficiálne zabezpečená strava ani technická pomoc. Účasť na cyklomaratóne je na vlastné riziko a zodpovednosť. Každý účastník je zodpovedný za dobrý technický stav svojho bicykla. Organizátor nezodpovedá za škody spôsobené účastníkmi počas cyklomaratónu,“ dodali organizátori s tým, že pre účastníkov cyklomaratónu, ktorý majú vek do 15 rokov, je potrebný sprievod zákonného zástupcu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality z Banskej Bystrice

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM