Čo sa bude diať v Bystrici počas týždňa? Pozrite si šikovný PREHĽAD akcií

Kam za zábavou či oddychom? Máme pre vás desať tipov z našej redakcie. Stačí jeden klik.

Jakub Forgács

PERKUSIE – DOTYK S HUDBOU

od 14. do 18. augusta, Hudobné átrium – nádvorie ŠVK

Zábava pre (ne)hudobníkov bez rozdielu veku. Možnosť individuálne i skupinovo zahrať si na perkusiách a rytmických nástrojoch.

ČO SA SKRÝVA V DEPOZITE

od 15. augusta o 17:00, Matejov dom – Stredoslovenské mú­zeum

Pozývame vás na ďalšie odkrývanie tajomstiev depozitu. Tentoraz etnologička Jana Nahálková predstaví zaujímavosti o Tajovskej keramike.

CUKY LUKY FILM

15. augusta o 21:00, Amfiteáter

Letnú vlnu humoru podrží aj slovenská komédia Cuky Luky Film s Petrou Polnišovou a Zuzanou Šebovou v hlavných úlohách. Výprava neuznanej vloggerky a úspešnej celebrity za láskou vás čaká v utorok.

FESTIVAL ĽUDIA Z RODU RÓMOV – XVI. ROČNÍK

16. – 19. augusta, Banská Bystrica

Pripravte sa na poriadnu dávku temperamentu. Do Bystrice opäť mieri multižánrový nadregionálny festival s medzinárodnou účasťou pod názvom Ľudia z rodu Rómov.

VIVAT VOX ORGANI 2017

16. augusta o 19:30, katedrále sv. Františka Xaverského

V poradí tretí festivalový koncert bude patriť poľskému organistovi Przemyslawovi Kapitulovi. Tento poľský organista je vyhľadávaným interpretom organovej hudby.

HC '05 B. BYSTRICA – HC SLOVAN BRATISLAVA (PRÍPRAVNÝ ZÁPAS)

17. augusta o 18:00, Zimný štadión

HC 05 Banská Bystrica pozývajú na domáci prípravný zápas proti HC Slovan Bratislava. Príďte podporiť úradujúcich majstrov!

NIKDY NEJSME SAMI

17. augusta o 20:30, Kino v bazéne

Nenechajte si ujsť jedinečný filmový zážitok! Drámu o súčasnosti a ľuďoch, ktorí sú jej obeťami, no zároveň strojcami jej besnoty.

ŠPUNTI – FESTIVAL AKTÍVNEJ RODINY

18. augusta, Banská Bystrica

Jedinečné podujatie pre rodiny s deťmi vo veku 0–12 rokov. Hlavnou myšlienkou festivalu je podporiť vzťahy v rodinách prostredníctvom spoločných zážitkov a plnohodnotne stráveného voľného času.

STRECHY BB CUP

19. augusta, Tami Aréna

Nenechajte si ujsť 4. ročník turnaja v malom futbale! Tešiť sa môžete aj na koncert Paľa Drapáka, športové zápolenia, atrakcie pre deti a občerstvenie.

SÍDLISKOVÉ VEČERNÍČKY

19. augusta o 17:00, Podlavice

Mesto tento rok obohatilo večerníčky o tvorivé dielne i detské hry. Podlavice sa v sobotu pokúsia zachrániť zakliatu princeznú Ruženku s prešovským Divadlom Na Doske.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame