Jakub Forgács Správy

Čo rozpútal facebookový príspevok bystrického poslanca? Vedenie mesta sa stretne s riaditeľkou školy

Špeciálny týždeň na banskobystrickej základnej škole sa u každého nedočkal pochopenia. Jeden z tematicky ladených dní sa nepozdával mestskému poslancovi, čo dal jasne najavo aj na svojom profile na Facebooku. A reakcia na seba nenechala dlho čakať!

Ilustračný obrázok k článku Čo rozpútal facebookový príspevok bystrického poslanca? Vedenie mesta sa stretne s riaditeľkou školy
Zdroj: TASR

Primátor Ján Nosko ako aj vedenie Základnej školy Slobodného slovenského vysielača (ZŠ SSV) v Banskej Bystrici sa ostro ohradili proti vyjadreniam a článkom, ktoré sa šíria internetom, že v rámci „prezliekacieho týždňa“ sa žiaci tejto školy majú prezliekať za iné pohlavie. Informácie, ktoré mal zverejniť mestský poslanec Jaroslav Kuracina prostredníctvom svojho profilu na Facebooku, sú podľa primátora a školy neobjektívne a nezakladajú sa na pravde.

ZŠ SSV na Skuteckého ulici v Banskej Bystrici plánuje v dňoch 30. mája až 3. júna uskutočniť Tematický týždeň. „Tak som sa dozvedel, že budúci týždeň budú mať v škole, kde chodia moje deti, prezliekací týždeň. Že prvý deň by mali byť v retro štýle, druhý v profesijnom. To by bolo v poriadku. Až na to, že vo štvrtok majú prísť prezlečené za iné pohlavie! Za mojich čias nebola pre chlapca hroznejšia potupa, než ho donútiť ísť na verejnosť v dievčenských šatách! Syn má z toho traumu! Bol som na škole za riaditeľkou. Našťastie bez pripomienok akceptovala môj názor, že deti nemusia prísť prezlečené za iné pohlavie. Otázka je, ako to vyzerá na iných školách Slovenska,“ uvádza na sociálnej sieti poslanec.

Zriaďovateľom školy je mesto Banská Bystrica, a preto sa primátor Ján Nosko na základe informácií od poslanca Kuracinu už v piatok (27.5.) okamžite spojil s riaditeľkou školy a poveril vedúceho Školského úradu o dôkladné prešetrenie celej záležitosti. Informovala hovorkyňa primátora Zdenka Sekerešová.

„Som toho názoru, že také citlivé témy by nemali byť predmetom verejnej konfrontácie bez toho, aby bol urobený relevantný záver za účasti všetkých strán. Vyjadrenia, ktoré poškodzujú dobré meno jednej z najlepších základných škôl a mesta, považujem za neobjektívne. Záležitosť prešetríme aj za účasti rodičov a budeme informovať o záveroch,“ dodal Nosko s tým, že postup poslancov, ktorí vykonali na škole kontrolu bez toho, aby mesto kontaktovali, nepovažuje za štandardný.

Podľa vedenia školy sú informácie, ktoré sa šíria na internete ohľadne akcie Tematický týždeň nepravdivé a dištancuje sa od nich. Podľa Sekerešovej vedenie mesta sa stretne s riaditeľkou školy a členmi školskej rady v pondelok (30.5.)

Čítajte tiež:

Spravodajský prehľad z Bystrice: 5 TOP tém týždňa, ktoré vás zaujali najviac

Bystričania zahlasovali a rozhodli: Ktoré tablo maturantov získalo titul NAJ?

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM