Čo odporúčame zažiť v Bystrici? Týždňová ponuka akcií, ktoré sa oplatí navštíviť

Najväčšie lákadlá týždňa na jednej kope. Pozrite si aktuálnu ponuku akcií pre Bystričanov!

Jakub Forgács

DIVADLO Z PASÁŽE: PINOCCHIO

29. januára o 18:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Drevený príbeh pre deti od troch do sto rokov na motívy príbehu Pinocchio od Carla Collotiho. Svetoznámy príbeh dreveného panáčika Pinocchia, ktorý sa túžil stať chlapcom…

DANA DINKOVÁ: NEMÉ TVÁRE / VÝKRIKY DO TICHA

30. januára o 18:30, Štátna opera

Dielo Dany Dinkovej Nemé tváre / Výkriky do ticha je príbehom o šikanovaní – virtuálnom i fyzickom. Prostredníctvom pohľadu do života mladých ľudí inscenácia rieši vážny spoločenský problém násilia, ktoré je často nenápadne, no deštruktívne prítomné v školách či rodinách.

T. V. RECEPTY

30. januára o 19:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Príbeh slovenskej ženy. Príbeh ženy z radu výnimočne všedných, výnimočne pokorných a výnimočne oddaných. Príbeh o láske, receptoch a modlitbách. Príbeh o živote, ktorý kričal tichom. Príbeh Terézie Vansovej, ktorý je príbehom jej muža…z Fortničky. Všade pomôže milujúca žena.

PIESNE MOJE, PIESNE

30. januára o 19:00, Stredoslovenské osvetové stredisko

Milovníci folklóru sa majú na čo tešiť. V Bystrici sa uskutoční koncert spevákov, speváckych skupín a ľudových hudieb.

SKADE RUKA, SKADE NOHA

31. januára o 18:00, Divadlo Štúdio tanca

Ochutnávka tanečných kurzov detí aj dospelých. V projekte sa predstavia účastníci tanečných kurzov Divadla Štúdio tanca spolu s deťmi zo Súkromnej základnej školy Dve ruky.

HC '05 iCLINIC BB – HKM ZVOLEN

2. februára o 17:30, Zimný štadión

Zápas, ktorý by si pravý bystrický fanúšik nemal nechať ujsť. Pod Urpínom sa dočkáme pohronského derby proti Zvolenu.

URPÍNSKY PLES

2. februára o 18:00, Dom Misijného hnutia

Po úspešnom 0-tom ročníku Urpínskeho plesu sa jeho oficiálny 1. ročník uskutoční aj tento rok, a síce 02.02.2018 (piatok) v priestoroch Domu Misijného hnutia. Okrem skvelej ľudovej hudby Slančíkovci sa môžete tešiť na módnu prehliadku talentovanej návrhárky Mišky Giertlovej – Fake Folk a hosťa večera unikátne speváčky Sestry Matákové.

PLES TROCH GYMNÁZIÍ

2. februára o 18:00, Dom Kultúry – Podlavice

Evanjelické gymnázium, Gymnázium Mikuláša Kováča a Športové gymnázium budú plesať spoločne. Príďte sa zabaviť na úrovni 2. februára od 18:00 v Dome Kultúry – Podlavice. Tešiť sa môžete na kultúrny program, večeru aj tombolu.

5. REPREZENTAČNÝ PLES FOLKLÓRNEHO SÚBORU BYSTRINA

3. februára o 19:00, sála na Hornej ulici

Ani ďalší folkloristi nevynechajú plesovú sezónu. Piaty reprezentačný ples folklórneho súboru Bystrina sa chystá na sobotu 3. februára v sále na Hornej ulici. Medzi účinkujúcimi sú Faber Dance School. Martin Vetrák a Rusín Čendeš Orchestra. Počas celého večera vás budú zabávať: ĽH Juraja Pecníka a DJ Miroslav Lalík. Vstupenka zahŕňa prípitok, predjedlo, hlavné jedlo, dezert, kávu, teplý a studený raut.

NÁDHERNÝ UTOROK

4. februára o 16:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Keď chceme, aby bol niekto ešte lepší, než je, urobme mu radosť, to je jednoduché. Po prvýkrát na Rázcestí, po prvýkrát v bábkovom divadle, po prvýkrát na Slovensku. Výnimočná česká autorka Daisy.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery krás zasneženej Bystrice!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame