Ilustračný obrázok k článku Chcete byť súčasťou veľkého športového sviatku v Bystrici? Začal sa nábor dobrovoľníkov
Zdroj: TASR

Chcete byť súčasťou veľkého športového sviatku v Bystrici? Začal sa nábor dobrovoľníkov

Dobrovoľníci budú tvárou 16. ročníka EYOF, ktorý sa uskutoční od 24. do 30. júla 2022. Kde všade pomôžu?

Iné športy
Iné športy

Chcete byť súčasťou veľkého športového sviatku v Bystrici? Začal sa nábor dobrovoľníkov

Dobrovoľníci budú tvárou 16. ročníka EYOF, ktorý sa uskutoční od 24. do 30. júla 2022. Kde všade pomôžu?

Ilustračný obrázok k článku Chcete byť súčasťou veľkého športového sviatku v Bystrici? Začal sa nábor dobrovoľníkov
Zdroj: TASR

Päťsto dní pred štartom Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 (EYOF) v Banskej Bystrici sa začal nábor dobrovoľníkov. Akcia odštartovala so sloganom „Nezmeškaj príležitosť! Zaži atmosféru jedinečného podujatia!“

Dobrovoľníci budú tvárou 16. ročníka EYOF, ktorý sa uskutoční od 24. do 30. júla 2022. Ich nábor sa začal vo štvrtok 11. marca, hlásiť sa môžu prostredníctvom webovej stránky.

„Záujemcom ponúkame šancu prežiť zaujímavé letné dni v Banskej Bystrici. Zažijú atmosféru veľkej športovej akcie, pozrú sa do jej zákulisia, získajú cenné skúsenosti. Vytvárame priestor na nové priateľstvá, dávame možnosť stretnúť sa so skvelými ľuďmi i vidieť naživo budúcich olympijských víťazov,“ povedal výkonný riaditeľ EYOF 2022 Banská Bystrica Peter Hamaj.

Kde pomôžu?

Členom dobrovoľníckeho tímu môžu byť žiaci stredných škôl, študenti vysokých škôl, členovia športových klubov, dôchodcovia i športoví fanúšikovia a nadšenci, ktorí sa chcú podieľať na organizácii veľkej akcie pre mladých ľudí z celej Európy. Minimálny vek dobrovoľníka je 16 rokov, horná veková hranica nie je stanovená. Organizátori vítajú skúsenosti s dobrovoľníctvom, rovnako aj znalosť svetového jazyka.

S pomocou dobrovoľníkov sa počíta pri zaistení priebehu súťaží, nebudú chýbať v ubytovniach športovcov, tlačových centrách, poskytnú servis pre divákov pri vstupoch, na parkoviskách, tribúnach i v informačných centrách. Asistovať budú pri slávnostných ceremoniáloch i antidopingových kontrolách.

Keďže EYOF má regionálny rozmer, okrem Banskej Bystrice budú dobrovoľníci pomáhať aj na športoviskách vo Zvolene, Detve, Badíne a Slovenskej Ľupči.

„Boli by sme radi, aby sa nám už krátko po spustení registrácie prihlásilo čo najviac dobrovoľníkov. Len čo to situácia umožní a pandemická situácia sa výrazne zlepší, pre náš dobrovoľnícky tím pripravujeme už v roku 2021 viaceré zaujímavé podujatia, na ktorých ponúkneme našim kolegom spoznať sa i dobre sa zabaviť,“ dodal Hamaj.

Oslava športu

Päťsto dní pred začiatkom podujatia dolaďujú organizátori s Európskymi olympijskými výbormi (EOV) vekovú štruktúru účastníkov, ktorá sa čiastočne mení vplyvom vlaňajšieho odkladu podujatia na rok 2022 pre kolíziu s tohtoročnými presunutými olympijskými hrami v Tokiu. Popritom finalizujú rezervačné zmluvy na športoviská a ubytovacie zariadenia a pripravujú aj viaceré sprievodné akcie, aby Banská Bystrica a okolie nežili festivalom len v jeho čase, ale dlho pred jeho začiatkom.

„EYOF chce byť oslavou športu a olympizmu v celom regióne. Pomôže propagácii a podpore zdravého životného štýlu, rozvoju športu a zvýšeniu kvality života detí, mládeže i dospelých,“ povedal Hamaj v tlačovej správe. Na športovej akcii sa predstaví 3600 účastníkov z päťdesiatich európskych krajín.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín