Jakub Forgács Správy

Centrum Bystrice opäť ožije: Deň, kedy sprístupnia Hodinovú vežu a spustia fontány

Banskobystričania môžu mať ďalší dôvod na radosť. S prichádzajúcou letnou sezónou sa opäť dočkajú obľúbených atrakcií.

Ilustračný obrázok k článku Centrum Bystrice opäť ožije: Deň, kedy sprístupnia Hodinovú vežu a spustia fontány
7
Galéria
Zdroj: TASR

Verejnosti bude 1. júna opäť sprístupnená aj Hodinová veža, ktorú cestovateľský portál Tripadvisor vyhlásil tri roky po sebe (2017 až 2019) za najnavštevovanejšiu pamiatku Banskej Bystrice. Zaujímavosťou je, že len za minulý rok vyšlo po 101 schodoch obdivovať panorámu mesta z vtáčej perspektívy až 15 157 návštev­níkov. Informovala o tom hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

„Vstup na vežu bude v tento deň bezplatný,“ uviedla Marhefková.

Ožijú aj fontány

„S prvým júnom ožijú aj fontány v našom meste, ktoré za posledné dni prešli čistením, kontrolou funkčnosti systému a napustením. V prípade priaznivého počasia vytryskne fontána na Námestí SNP o 17:00 v sprievode krátkej žonglérskej šou a hudby z reproduktorov. Opätovne spustíme aj fontány v Národnej ulici, pri Barbakane, pred mestským úradom a na Námestí slobody. Napriek tomu, že ešte stále platí niekoľko vládnych nariadení, verím, že Banskobystričania využijú plejádu aktivít, ktoré pre nich pripravujeme nielen v tento deň, ale aj počas celého leta,“ hovorí primátor Ján Nosko.

Ako ďalej uviedla Marhefková, zároveň sa otvorí aj Informačné centrum na Radnici (Námestie SNP 1) a Turisticko-informačné centrum, ktoré sa nachádza v priestoroch autobusovej stanice.

Ako si požičať e-bike?

„Opäť dostupná bude aj požičovňa odpružených horských elektrobicyklov. Pre záujemcov budú k dispozícii každý deň v týždni od 8:00 do 18:30 za 30 eur na deň, maximálne však na 8 hodín. Bicykel je potrebné si vopred rezervovať osobne, alebo na telefónnom čísle 048/43 30 626 či prostredníctvom e-mailu: tic@banskabystrica.sk,“ dodala Marhefková s tým, že bicykle sú k dispozícii v štyroch veľkostiach s možnosťou zapožičať si napr. cyklistickú prilbu, lekárničku, držiak na mobil či iné príslušenstvo.

V priloženej fotogalérii nájdete aj zábery krásne rozkvitnutých bystrických mostov!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Bystrické mosty rozkvitli do krásy
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM