Bystrických baranov čakal zápas v Žiline: O víťazovi sa rozhodlo až v predĺžení

Hokejistom spod Urpína patrila priebežne štvrtá priečka v tabuľke Tipsport ligy, Žilinčanom až deviata. Barani preto vykorčuľovali na zápas v Žiline v úlohe favorita.

Ilustračný obrázok k článku Bystrických baranov čakal zápas v Žiline: O víťazovi sa rozhodlo až v predĺžení

Prvá desaťminútovka stredoslovenského derby, okrem párminútového výpadku časomiery v úvode, veľa hokejového nepriniesla. Oba tímy čakali na chybu súpera, šancí bolo málo, až sa v 10. min. predviedli Lamper so Zigom a Tomek musel vytiahnuť dobrý zákrok, aby zabránil gólu. V 12. min. narazil Gillies Bajaníka tvrdo na mantinel, putoval pod sprchy a Žilinčania mali päť minút výhodu presilovky. Málo však strieľali, Bacashihua sa nenechal prekvapiť a svoj tím pri zopár nebezpečných strelách podržal.

Druhá tretina priniesla o niečo viac vzruchu a v 25. min. padol po práci Lampera za bránkou a následnej prihrávke Zigovi aj prvý gól. Hostia mohli zvýšiť v presilovke, ale Tomek ich pokusom odolal a pri následnej hre v plnom počte vlci vyrovnali, keď v 31. min. Stupka po sóle od modrej prekonal Bacashihuu. O 46 sekúnd však barani opäť viedli, keď Majdanov technický pokus po ľade skončil v Tomekovej sieti. Domáci sa pokúšali vyrovnať, v ceste im však stál dobrý gólman Banskobystričanov a chýbalo aj presnejšie zakončenie

Vstup do tretej tretiny mali domáci uľahčený, keď hrali presilovku o dvoch hráčov. Dostali hostí pod tlak a v následnej výhode o jedného muža vyrovnal po peknej akcii na jeden dotyk kapitán Drevenák. Vlci mohli o pár minút na to aj viesť, ale Konečného strelu po sóle Bacashihua dobrým zákrokom zneškodnil. Hra mala v tých minútach spád, mužstvá nešetrili krokmi a energiou a oba tímy sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 57. min. mohol rozhodnúť Lipovský, ktorý vybojoval puk a po prieniku cez pol klziska stroskotal až na gólmanovi hostí. Na opačnej strane zdvihol puk pri strele Matoušek a prestrelil v dobrej šanci Tomekovu bránu. Žilinčania mali 94 s pred koncom riadneho hracieho času šancu rozhodnúť v presilovke, ale hoci zavreli hostí do ich pásma, tí odolali a nasledovalo predĺženie.

V predĺžení mali spočiatku aj vďaka pokračujúcej presilovke viac z hry domáci, ale 80 sekúnd pred koncom ich do oslabenia poslal Valášek a barani to využili. Majdan síce v prvej šanci nechal vyniknúť Tomeka, ale v ďalšej situácii sa už nemýlil a 23 sekúnd pred záverom predĺženia rozhodol o výhre Banskej Bystrice.

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Výborný zápas, dobrý pohyb oboch tímov. Za stavu 2:2 sme mali tri čisté šance na obrat v zápase, ktoré sa musia premieňať, ak chceme vyhrať. Berieme aj bod ako zisk, hoci sme boli blízko k trom bodom.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme dobrý, bojovný zápas tímov, ktoré šli za víťazstvom. Oba mali viacero šancí už v riadnom hracom čase na to, aby zápas vyhrali. Mali sme viacero šancí na výhru počas prvých dvoch tretín, v závere nás podržal brankár a v presilovke sme rozhodli. Pre nás sú to dôležité body, Žilina bola pre nás ťažkým súperom a jej postavenie v tabuľke neodzrkadľuje jej silu.“

MsHK DOXXbet Žilina – HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)

• Góly: 31. Stupka, 42. Drevenák – 25. Zigo, 31., 65. Majdan
  • Rozhodovali: Jura – Bogdaň, Jobbágy
  • Vylúčení: 3:3, navyše: Gillies (B. Bystrica) 5+DKZ za vrazenie na mantinel
  • Presilovky: 1:1
  • Striedanie: od 21. hostia s Matouškom