Hokej

Bystrický útočník Češík získal už 6. titul. Tento mu však rozhodne chutí inak

Najčerstvejší titul vníma Češík inak ako ostatné. Po prvý raz ho totiž zažil aj jeho malý syn.

Zdroj: Dnes24.sk

Útočník Banskej Bystrice Matej Češík si môže do vitríny zavesiť šiestu zlatú medailu za titul v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži. Tridsaťročný hokejista získal piaty titul za uplynulých šesť sezón, ďalší ešte v sezóne 2006/2007 so Slovanom Bratislava. Ten najčerstvejší však vnímal inak ako ostatné.

Češík sa dvakrát tešil z titulu v rokoch 2013 a 2015, vtedy obliekal dres HC Košice. O rok neskôr to jemu a Košiciam vo finále nevyšlo, po návrate do Banskej Bystrice však vždy odchádzal z posledného zápasu sezóny ako víťaz. „Je nádherné vyhrať trikrát po sebe. Je to neskutočné osláviť titul pred domácimi fanúšikmi. Vnímal som to o to viac, že to videli môj malý syn spolu s priateľkou. Sú to krásne a výnimočné pocity,“ povedal.

Bystričania majú za sebou náročnú sezónu, základná časť bola veľmi vyrovnaná, o jej víťazovi sa rozhodlo tesne pred koncom. „Ak ide mužstvo do sezóny ako majster, je to vždy ťažké. A my sme takto išli do sezóny už dvakrát. Každý sa na nás pripravil, bola to ťažká sezóna. Výborne do seba zapadli individuálne výkony s kolektívom. Máme tretí titul v sérii a to je paráda,“ dodal Češík.

Útočník majstra však má za sebou aj jeden paradox. Ako jediný zo súpisky „baranov“ počas sezóny neskóroval. „Každý hráč mal v tíme svoju úlohu. Každý chce byť slávny, každý chce byť v médiách, ale niekto musí robiť aj čiernu robotu. Nevyšlo mi to, ale sezóna sa hodnotí po skončení posledného zápasu a ten sme zvládli a to je paráda.“

Mužstvo spod Urpína splnilo úlohu favorita, hoci s takýmto statusom sa nerado prezentovalo. Podmienky a hráčsky káder však hovorili jasnou rečou a v Banskej Bystrici si všetci uvedomovali, aká má byť odmena. „Vyhrali sme základnú časť a tím, ktorý ide s týmto do play off, musí chcieť titul. Každý to mal tak nastavené. Nehovorili sme o tom, ale vedeli sme to,“ uzavrel Češík.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z posledného zápasu baranov, v ktorom zavŕšili zlatý hetrik, ako aj videá s pozápasovými reakciami!

V OBRAZOCH: Barani doma zdolali Nitru a stali sa po tretíkrát majstrami
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie