Hokej

Bystrica po 2 rokoch s domácimi oslavami. Ľad zaplavilo šampanské, FOTO

Šampanské striekalo neúnavne na všetky strany, za obeť padlo priamo tam vyše 50 fliaš. Všetci si chceli zapózovať s majstrovskou trofejou.

Zdroj: Dnes24.sk

Banskobystrický zimný štadión sa po dvoch rokoch ponoril opäť do majstrovskej eufórie. Baranom sa podarilo získať premiérový I tretí titul v sérii na domácom štadióne a v utorok to boli veľkolepé oslavy.

Tie odštartovali hneď po záverečnom klaksóne, keď sa na ľad vyrútili všetci hráči a po slávnostnom odovzdaní medailí a majstrovskej trofeje sa rozbehli naplno. Šampanské striekalo neúnavne na všetky strany, za obeť padlo priamo tam vyše 50 fliaš, a všetci si chceli zapózovať s majstrovskou trofejou. To už boli na ľade okrem hráčov, trénerov, masérov, lekárov, kustódov, funkcionárov aj rodiny hokejistov s deťmi a taktiež množstvo fanúšikov. Z reproduktorov sa hrnuli oslavné piesne ako We Are The Champions od Queenu a hudba neprestávala hrať ani hodinu po zápase. Kým hráči sa postupne presunuli do šatní na víťazné cigary, fanúšikovia skandovali pred štadiónom a potom sa oslavy presunuli do ulíc.

„Sú to neopísateľné pocity, rovnaké ako vlani pri mojom prvom titule s Bystricou. Na ten spomínam, akoby to bolo včera. Poriadne to oslávime,“ vyznal sa najproduktívnejší hráč sezóny Éric Faille. Kanadský útočník nebol v tíme pri premiérových domácich oslavách pred dvomi rokmi a o to viac mal chuť oslavovať pred vlastnými fanúšikmi. „Minulý rok sme chceli získať trofej v domácom prostredí, podarilo sa to až teraz. Vyhrali sme titul, lebo sme boli konzistentní, držali sme spolu, to bola naša najsilnejšia zbraň.“

Asistent trénera Ivan Droppa priznal, že mu až tak nezáležalo, kde sa bude oslavovať a radšej by si ušetril nervy v dramatickom štvrtom zápase v Nitre. „Chceli sme to ukončiť už v Nitre, ale bol to ťažký a zdatný súper. Tento titul je zásluha celého kolektívu, každý drel naplno.“

Majstrovský titul má špeciálnu príchuť pre Dávida Šoltésa, ktorý prišiel do Bystrice pred koncom sezóny z Košíc. „Je to pre mňa nezabudnuteľný moment, budem si ho pamätať až do smrti. V Bystrici som našiel skvelý kolektív, manažment a som nesmierne rád, že som sa sem dostal,“ povedal.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z posledného zápasu baranov, v ktorom zavŕšili zlatý hetrik, ako aj videá s pozápasovými reakciami!

V OBRAZOCH: Barani doma zdolali Nitru a stali sa po tretíkrát majstrami
20
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM