Jakub Forgács Hokej

Bystrický obranca v repre 20 Mislav Rosandič (19): Banská Bystrica patrí k najkrajším na Slovensku

Mladý obranca juniorky baranov Mislav Rosandič (19) pod Urpínom pôsobí už dve sezóny. Prednedávnom sa mu dostalo pocty, keď si ho tréner reprezentácie do 20 rokov, Ernest Bokroš, povolal do kádra. Rozhodli sme sa ho preto trochu vyspovedať.

Ilustračný obrázok k článku Bystrický obranca v repre 20 Mislav Rosandič (19): Banská Bystrica patrí k najkrajším na Slovensku
Zdroj: Dnes24.sk

Máš mierne exotické meno a na Facebooku uvádzaš ako bydlisko chorvátsky Záhreb. Prečo a ako si sa vôbec dostal pod Urpín?

No, aby som hral hokej. Pochádzam z Chorvátska, ale mám slovenské občianstvo. Najskôr som štyri roky hral v Dubnici, po dorasteneckej sezóne som si však musel hľadať klub, ktorý ma v extralige aj juniorku. Vtedajší trénere dorastu v Dubnici išiel trénovať do Banskej Bystrice, tak so sebou zobral aj mňa.

Za ten čas, čo pôsobíš v bystrickom klube, ako sa ti v našom meste páči?

Toto je už moja druhá sezóna v Banskej Bystrici. V klube je všetko super, tréneri, vedenie a aj spoluhráči. Som šťastný, že som tu. Mesto podľa mňa patrí k najkrajším, čo máme na Slovensku, páči sa mi tu.

Spolu s Dominikom Jendroľom a Máriom Ramajom z HC'05 si vás tréner Bokroš vybral do kádra na turnaj do Česka. Aká bola tvoja reakcia, keď si sa to dozvedel?

Potešilo ma to, ako každý raz, keď môžem reprezentovať Slovensko. Je ťažké, dostať sa do reprezentácie, preto si vážim každú pozvánku a prajem to aj spoluhráčom v repre alebo klube.

Koľkokrát si už mal možnosť reprezentovať Slovensko pred turnajom v Česku?

Bol som minulý rok na majstrovstvách sveta do 18 rokov. Predtým a potom som absolvoval viacero prípravných zrazov.

Prečo myslíš, že si tréner zvolil práve teba a tvojich bystrických spoluhráčov?

To by ste sa mali spýtať skôr jeho, ale majstrovstvá sveta sú až v decembri a tím sa pomaly začína skladať. Téner určite vyskúša viacerých hráčov, tak možno preto zavolal aj mňa.

Ako vidíš šance nášho tímu na nadchádzajúcom turnaji a aké ciele si na ňom dávaš?

Budem sa snažiť hrať čo najlepšie, ako vždy a osobne nemám žiadne ciele. Keď bude tím úspešný, bude dobre.

Ktoré miesta v Banskej Bystrici obľubuješ najviac a kde rád tráviš voľný čas, keď práve netrénuješ?

Už sa začalo teplejšie počasie, tak si na námestí rád sadnem s chlapcami na kávu. Nemám žiadne také špeciálne obľúbené miesto.

Dávaš si nejaké ciele do budúcna?

Snom každého hokejistu je NHL alebo KHL. Budem makať, aby som sa možno v budúcnosti ocitovl v jednej z tých líg, aj keď je to veľmi ťažké.

Turnaj štyroch krajín sa uskutoční od piatka do nedele na Morave v Břeclave. Mladí Slováci odohrajú tri zápasy proti rovesníkom z Česka, Ruska a Fínska.

Foto: archív Mislava Rosandiča

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie