Jakub Forgács Hokej

Bystrický hráč mal problémy s dýchaním aj vnímaním: Likvidačný zákrok nitrianskeho obrancu nezostal bez odozvy!

Tak skoro si v extralige nezahrá! Za prehnaný útok na bystrického obrancu Jamesa Martina čaká nitrianskeho hráča nepodmienečný trest. Prečítajte si, za čo dostal dištanc od Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Ilustračný obrázok k článku Bystrický hráč mal problémy s dýchaním aj vnímaním: Likvidačný zákrok nitrianskeho obrancu nezostal bez odozvy!
Zdroj: TASR

Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja zastavila obrancovi extraligového HK Nitra Martinovi Bačovi činnosť na osem majstrovských stretnutí nepodmienečne. Bača pyká za zákrok v minulotýždňovom utorňajšom zápase 42. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže v Banskej Bystrici, keď napadol zozadu Jamesa Martina.

Američan mal po ataku lakťom na hlavu problémy s vnímaním a dýchaním, z ľadu ho museli odviezť priamo do nemocnice, kde mu diagnostikovali otras mozgu a podvrtnutú krčnú chrbticu. Od hlavného arbitra Milana Nováka dostal trest na päť minút plus do konca zápasu.

DK SZĽH začala konať na základe žiadosti HC ´05 Banská Bystrica o dodatočný trest pre nitrianskeho hráča, ku ktorej sa pridal aj riadiaci orgán súťaže Pro-Hokej. Komisia rozhodcov SZĽH na svojom minulotýždňovom zasadnutí skonštatovala, že Bača mal za zákrok a nakorčuľovanie z pomerne veľkej vzdialenosti mimo zorného poľa atakovaného hráča dostať v stretnutí trest hre a arbitri mu mali odobrať registračný preukaz. Dištanc začal zadákovi spod Zobora plynúť už v piatok. Odvtedy nútene vynechal dva extraligové duely s Trenčínom a v Piešťanoch. Do zostavy Nitry sa bude môcť Bača vrátiť 25. februára zhodou okolností práve v stretnutí s Banskou Bystricou.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie