Jakub Forgács Hokej

Bystrický hokej si udržal kvarteto útočníkov: Rady Baranov posilnia aj ďalší noví hráči

Do Banskej Bystrice mieria okrem dvojice zahraničných legionárov aj ďalší novici. Hokejový klub spod Urpína neopustili známe mená, naopak, pribudla dvojica obrancov aj útočník.

Ilustračný obrázok k článku Bystrický hokej si udržal kvarteto útočníkov: Rady Baranov posilnia aj ďalší noví hráči
Zdroj: Webnoviny.sk

Slovenský hokejista Michal Hudec bude naďalej pokračovať v drese extraligistu HC'05 Banská Bystrica. Vedenie klubu si udržalo aj ďalšie trio útočníkov a získalo Mareka Bira z Piešťan spoločne s Miroslavom Preisingerom z bratislavského Slovana. Skúšobný pobyt pod Urpínom absolvuje Erik Nitriansky.

Nové tváre pod Urpínom

Okrem skúseného Hudeca, ktorý bol aj v uplynulej sezóne jedným z lídrov ofenzívy „baranov“, si bystrický dres oblečie aj Lukáš Handlovský, Rastislav Konečný a Petr Kafka. Novicmi v tíme trénera Miroslava Chudého sú obrancovia Biro s Nitrianskym, útočné rady doplnil Preisinger, ktorý ako hráč Slovana Bratislava pôsobil v poslednom ročníku na farme v extraligovej Skalici.

Ako sme vás informovali vo štvrtok, vedenie klubu sa nedávno dohodlo na spolupráci aj s dvojicou legionárov – Američanom Maxom Nicastrom a fínskym brankárom so švédskymi koreňmi Miikom Wiikmanom. Nitriansky je na skúške z druholigového Liptovského Mikuláša.

Na ľad vykorčuľujú v druhej polovici júla

Bystričania absolvovali v rámci prvej časti letnej prípravy na suchu sústredenie na chorvátskom ostrove Hvar. Po návrate z dovoleniek hráči vykorčuľujú na ľad v druhej polovici júla. Mužstvo sa zúčastní na tradičnom letnom turnaji Memoriál Pavla Zábojníka vo Zvolene (14. – 16. augusta), kde si zmeria sily s rumunským celkom hrajúcim nadnárodnú MOL ligu Corona Brašov, domácim Zvolenom a poľským klub GKS Tychy.

V rámci ďalšej prípravy sa Bystričania stretnú aj so Slovanom Bratislava a absolvujú turnaj vo Švajčiarsku rovnako ako v uplynulých dvoch rokoch. Tam narazia na švédsky Rögle BK, ruského účastníka KHL Torpedo Nižnij Novgorod a domáce tímy HC Thurgau, SC Lagenthal, HC Ambri-Piotta a HC Lausanne. V prvom kole Tipsport extraligy 2014/2015 nastúpia „barani“ 12. septembra v tradičnom stredoslovenskom derby proti Zvolenu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie