Jakub Forgács Hokej

Barani s novým brankárom aj obrancom: Klub angažoval dvojicu zahraničných legionárov

Pod Urpín mieria nové hokejové posily. Dres extraligového tímu HC'05 si na seba oblečú dvaja legionári z USA a Fínska. Vieme viac...

Ilustračný obrázok k článku Barani s novým brankárom aj obrancom: Klub angažoval dvojicu zahraničných legionárov
Zdroj: Webnoviny.sk

Ako informoval oficiálny web Baranov, vedenie hokejového extraligistu HC'05 Banská Bystrica sa dohodlo na spolupráci s dvojicou legionárov Maxom Nicastrom a Miikom Wiikmanom.

Američan Nicastro (24) pôsobil naposledy v nižšej zámorskej súťaži ECHL v klube Toledo Wallexe, v uplynulej sezóne odohral 25 zápasov aj v drese Grand Rapids Griffins v AHL, kde bol spoluhráčom Slováka Tomáša Tatara. Predtým pôsobil v univerzitnom tíme Bostonu. V roku 2008 ho draftoval v 3. kole z 91. miesta Detroit, do profiligy sa však neprepracoval.

Post jednotky po odchádzajúcom Zaneovi Kalembovi by mal zastať fínsky brankár so švédskymi koreňmi Miika Wiikman. Uplynulú sezónu síce odštartoval až v tretej najvyššej fínskej lige, no následne sa prepracoval opäť do elitnej Liigy v drese tímu SaiPa Lappenranta a neskôr aj Jokeritu Helsinki. V minulosti chytával v najvyššej domácej súťaži pravidelne za Ilves, Lukko Rauma, majstrovskú sezónu zažil v Hämeenlinne. V zámorí sa presadil v AHL v Hartforde a San Antoniu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie