Správy

Bystrickú nemocnicu čaká modernizácia za milióny eur. Vyriešiť má aj tento problém, VIDEO a FOTO

Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Banskej Bystrici čaká rekonštrukcia. Špičková bude prístrojmi aj priestormi.

Zdroj: Dnes24.sk

Detská fakultná nemocnica s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici má špičkových lekárov, ktorí liečia deti nielen zo stredného, ale z celého Slovenska. O dva a pol roka bude najmodernejšia aj prístrojovou technikou a kvalitnými priestormi. Pomôže tomu 13,6 milióna eur, ktoré pre ňu vyčlenilo ministerstvo zdravotníctva v rámci operačného programu modernizácie nemocníc. Konštatovala to v utorok na nádvorí DFNsP ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD), kde poklepala základný kameň a odštartovala projekt rekonštrukcie tejto nemocnice.

„Rekonštrukcia DFNsP sa bude uskutočňovať 2,5 roka. Pôjde najmä o pediatrické lôžkové oddelenie, aby deti s matkami mohli byť spoločne na izbe, takisto chirurgické oddelenie, vlastné laboratóriá, lekáreň, špičkový urgentný príjem druhého typu, aby sa k chorému dieťaťu dostali na jedno miesto všetci špecialisti. Samozrejme, súčasťou je zateplenie budovy a zníženie jej energetickej náročnosti, ako aj nákup špičkovej prístrojovej techniky,“ konštatovala Kalavská.

Za najcitlivejšie a najproblematic­kejšie vníma riaditeľ banskobystrickej DFNsP Juraj Gallo práve fakt, že v súčasnosti na dojčenskom oddelení nemôže matka zostať s dieťatkom aj v noci, a to z technických príčin. Po rekonštrukcii priestorov to už bude minulosť. Budú spolu na izbe a matky nebudú musieť byť o dve poschodia nižšie.

„Je to rozsiahly projekt, rozsiahla rekonštrukcia. Infraštruktúra je zastaraná. Okrem stavby ideme aj do obnovy prístrojovej techniky, tá má asi 80 položiek. Modernizácia našej nemocnice bude bežať za plnej prevádzky a za ten čas prosíme rodičov pacientov o trpezlivosť. Bez hluku, búrania a vŕtania, a teda dočasného diskomfortu, sa to nedá,“ zdôraznil Gallo.

Poklepanie základného kameňa realizácie projektu Modernizácia DFNsP v BB
5
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie