Jakub Forgács Kultúra

Bystrickí Reunion vyzvali k hľadaniu pokoja: VIDEOKLIP s Cinkotom nesie silné posolstvo

Počuli ste už novinku od kapely Reunion? O piesni Nájdime pokoj sme sa rozprávali so samotnými autormi.

Ilustračný obrázok k článku Bystrickí Reunion vyzvali k hľadaniu pokoja: VIDEOKLIP s Cinkotom nesie silné posolstvo
5
Galéria
Zdroj: Reunion

Svetlo sveta uzrel videoklip k novej piesni bystrickej kapely Reunion „Nájdime pokoj“. V piesni, ktorá vyzýva k zastaveniu nenávisti a hnevu, ale aj k tolerancii, sa mihli mnohé tváre a medzi nimi aj známe mená. Ako sa zrodila?

„Inšpirovala nás myšlienka, že ak chceme niečo zmeniť, treba začať od seba. Momentálne sa deje vo svete toľko zlého a toľko sebeckosti, ľudia sa naháňajú za vecami, ktoré nemajú skutočnú hodnotu,. Chceli sme na to poukázať a ukázať, že aj my sme súčasť tohto celého, ale chceme to zmeniť. Chceme, aby ľudia našli pokoj, zastavili vo svete nenávisť a aby boli k sebe navzájom lepší, Na začiatok by to bohate stačilo,“ uviedli pre spravodajský portál Bystrica 24 mladí hudobníci.

Zdroj: YouTube.com

V klipe účinkujú ľudia, ktorých hudobníci starostlivo vyberali. „Mnohí z nich nevedia po slovensky ani slovo, a preto to bolo na pľaci zábavné učiť ich slovenský text. Jedná sa o ľudí, kedy každý jeden z nich reprezentuje určitú skupinu ľudí, ktorá mohla prísť do kontaktu s nenávisťou. Máme tam dievča s rómskym pôvodom, ľudí inej rasovej príslušnosti, máme tam tučného chalana, starú ženu, ktorá zažila vojnu, ľudí s trochu výraznejším výzorom. Všetky tieto veci môžu byť niekedy netolerované – či už medzi deťmi na základnej škole, alebo v podobe diskriminácie pri hľadaní si práce, alebo proste kvôli neznášanlivosti,“ pokračovali Reunion.

„Všetkým ľuďom, ktorí sa zúčastnili natáčania, sa chceme poďakovať, že v sebe našli chuť postaviť sa pred kameru a ukázať ľuďom, že aj po tom všetkom sú tu a aj oni chcú, aby sme našli pokoj. Jedným z účinkujúcich je aj známy slovenský herec Dušan Cinkota. Myslím si, že Dušanov príbeh všetci veľmi dobre poznáme a považujeme ho za svetlú ukážku toho, že robiť chyby je ľudské a prirodzené, ale vždy záleží, ako sa ten daný človek k tomu postaví. Dušan je fantastický herec a fantastický chalan,“ pokračovali so slovami, že sú hrdí, že s ním mohli pracovať.

„Natáčali sme, ako vždy, s Robom Bošeľom, takže časť záberov je točená priamo v jeho ateliéri. Jedná sa o pasáž, ktorá príde po druhom refréne. Zvyšok klipu je točený viac menej na náhodných miestach a lokáciách, ktoré sme hľadali formou pokus-omyl. Jedna lokalita bola vopred naplánovaná, jedná sa o zábery nášho speváka uprostred lúky pri opustenom strome. Toto miesto sa nachádza neďaleko obce Dúbravica. Náš kamarát je fotograf, videli sme na jeho instagrame túto fotku a hneď nás tam musel navigovať. Ten strom je úžasný. Sám uprostred lúky, opustený, osamelý, ale napriek tomu krásny a majestátny, uprostred oázy pokoja,“ dodali hudobníci, ktorým to perfektne zapadlo do konceptu klipu.

Videoklip k piesni Nájdime pokoj si môžete pozrieť pod textom!

Zdroj: YouTube.com
V OBRAZOCH: Videoklip kapely Reunion Nájdime pokoj
5
Galéria
Zdroj: Reunion
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM