Bystrickí infektológovia v akcii. Cvičili, ako pristupovať k ľuďom s nebezpečnou nákazou

Cvičenie personálu biohazard tímu sa v Bystrici koná pravidelne. Naposledy iba prednedávnom.

Jakub Forgács

Hoci sa na Slovensku vysoko nebezpečné nákazy ako ebola alebo mers nevyskytli, lekári a zdravotnícky personál musí byť pripravený na možnosť vzniku takej situácie. Infektológovia z Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici preto ešte koncom minulého roka precvičovali koordináciu postupov pri príjme pacienta s vysoko nebezpečnou nákazou.

„Oddelenie infektológie našej nemocnice je jedným z troch pracovísk na Slovensku, ktoré dokážu pri hospitalizácii pacienta zabezpečiť špeciálne preventívne opatrenia, vyšší stupeň biologickej bezpečnosti. Cvičenie personálu biohazard tímu sa koná pravidelne,“ priblížila hovorkyňa Rooseveltovej nemocnice Ružena Maťašeje.

„Niekoľkokrát do roka sa uskutočňuje cvičenie aj v spolupráci s oddelením urgentného príjmu, prípadne za účasti Zdravotnej záchrannej služby. Cieľom je, aby každý lekár, sestra, záchranár či sanitár pri kontakte s pacientom s podozrením na vysoko nebezpečnú nákazu vedel, ako má k nemu pristupovať a ako sa pred nákazou chrániť,“ dodala Maťašeje.

Pozrite si v priloženej fotogalérii, ako prebieha cvičenie biohazard tímu v Rooseveltovej nemocnici

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame