Jakub Forgács Futbal

Druhé domáce stretnutie futbalistov FK Dukla Banská Bystrica sa nezačalo najlepšie. Domáci hráči prespali prvých 30 minút zápasu a potom sa pokúsili o jeho zvrat. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Bystrickí futbalisti doma zachraňovali, čo sa dalo: Dukla bojovala o body so Senicou

Domáci prvých 30 minút stretnutia akoby prespali, čo využili hostia a v 13. minúte išli Kosorinom do vedenia. Domáci mali prvú šancu až 43. minúte keď Střihavka trafil iba nohy brankára Šullu. V druhom polčase Vajda v 51. minúte takmer od autovej čiary prekvapil Šullu. V 54. minúte hostia vyšachovali domácu obranu a Hlohovský, nová posila zo Slovana, zvýšil na 0:2 pre Senicu.

S domácimi to vyrezalo zle-nedobre, hlavne od 62. minúty, keď bol vylúčený Banovič, ale nakoniec sa heroickým výkonom v závere dokázali do stretnutia vrátiť, keď v 80. minúte nová posila Dolný znížil na 1:2, potom v 86. minúte Ľupták trafil iba brvno, ale v 88. minúte Rejdovian vyrovnal na konečných 2:2.

Norbert Hrnčár, tréner Banskej Bystrice: „Štyri body sú dobrou motiváciou do ďalších kôl pre naše mužstvo. Zvládli sme excelente záver stretnutia a zaslúžene sme vyrovnali. Remízu považujem za zaslúženú.“

Pavel Hapal, tréner Senice: „Po takomto priebehu som sklamaný, viedli sme 2:0 a mali sme prevahu o jedného hráča, čo by skúsenejší tím, ako je náš, určite uhral. Futbal to však prináša, mňa teší dobrý výkon môjho mužstva a víťazstvá po takýchto výkonoch v budúcnosti určite prídu.“

Dukla Banská Bystrica – FK Senica 2:2 (0:1)

• Góly: 80. Dolný, 87. Rejdovian – 13. Kosorin, 54. Hlohovský