Jakub Forgács Basketbal

Naše baby sa na palubovke Piešťan nestratili. Proti Čajkám zabojovali a v dvoch štvrtinách im boli vyrovnaným súperom. Ďalšie stretnutia už odohrajú na domácej pôde. Proti komu najbližšie nastúpia?

Ilustračný obrázok k článku Bystrické Pumy v Piešťanoch potešili: Po sérii siedmich stretnutí na palubovkách súperov sa vracajú domov

Ako informoval oficiálny web BK ŠKP 08 Banská Bystrica, v zápasoch, ako bol ten v Piešťanoch, sa od nováčika a najmladšieho družstva v extralige neočakáva veľa. O to viac potešia slová ľudí mimo klubu, že herný prejav Banskobystričaniek bol sympatický. Po zápase v Piešťanoch sa tieto slová dostavili a my môžeme iba súhlasiť.

Piešťanské Čajky – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 64:36 (34:17)

Za ŠKP 08: Ondrejková 15, Moravčíková 6, Števulová, Piperková, Jelenčíková a Matejčíková po 3, Urbániová, Mištinová a Dubeňová po 2, Horecká

Zápas okomentoval asistent trénera Milan Špiner: „Do zápasu sme mali vcelku dobrý nástup a s favoritom sme dokázali prvé minúty držať krok. V priebehu prvej časti hry si však Čajky dokázali vytvoriť 16 bodový náskok – 24:8. Druhú štvrtinu sme podali dobrý výkon najmä v obrane a súper ju vyhral iba o jediný bod 10:9. Dostať od takého družstva iba 10 bodov za štvrtinu je dobrá vizitka a to nás všetkých motivovalo v pokračovaní našej hry aj v druhom polčase. Tretiu štvrtinu sme síce prehrali 17:6, ale splnili sme si predsavzatia ktoré sme si dali a tak sme chceli zápas dohrať so cťou a biť sa až do záverečného klaksónu o čo najlepší výsledok. Remíza v poslednej štvrtine (13:13) priniesla celkovú prehru o 28 bodov. Pred zápasom by takýto výsledok, proti ašpirantovi na finálovú účasť celej extraligy, predpokladal asi málokto. Síce sa naša prehra v niektorých médiách prezentovala ako debakel, pre nás má tento výsledok neskutočnú cenu. Odohrali sme najlepší zápas v tejto sezóne a dievčatá musia byť na svoj výkon hrdé. Priznám sa, že ja sám som zo zápasu odchádzal s hrdosťou. Hrdosťou na to, že baby šlapali celý zápas a že sa snažili ísť do každej situácie naplno. Naša hra mala miestami konečne aj myšlienku a dúfam, že v tomto trende budeme pokračovať.“

V ďaľšom kole by sme sa mali predstaviť v prvom domácom zápase proti MBK Ružomberok. Žiaľ, stále nevieme či sa v hale na Štiavničkách bude môcť hrať. Zápas je predbežne naplánovaný na sobotu 8. novembra o 17:00.