Jakub Forgács Iné športy

Bystrické kúpalisko obsadia biatlonisti. Prvýkrát zažije preteky Slovenského pohára žiakov

Areál zimných športov na kúpalisku je obľúbeným miestom zimných radovánok Bystričanov. Už onedlho sa však dočká veľkého športového sviatku!

Ilustračný obrázok k článku Bystrické kúpalisko obsadia biatlonisti. Prvýkrát zažije preteky Slovenského pohára žiakov
22
Galéria

Areál zimných športov, ktorý na plážovom kúpalisku vytvoril priestor na bežkovanie, sánkovanie či korčuľovanie, sa teší medzi Banskobystričanmi a návštevníkmi z okolitých miest čoraz väčšej obľube. Počas najbližšieho víkendu, 21. a 22. januára 2017 ponúkne verejnosti možnosti športového vyžitia len do 13:00. Od druhej popoludní sa totiž stane dejiskom prvého kola Slovenského pohára žiakov v biatlone, ktoré je zaradené do seriálu súťaží Viessmann pohára 2016–2017. Mladí biatlonisti si zmerajú sily v rýchlostnom a vytrvalostnom biatlone.

Prvý mestský biatlonový víkend bude akýmsi štartom ďalších významných biatlonových podujatí s podporou mesta Banská Bystrica. „V spolupráci s mestom a mestskou organizáciou ZAaRES sme sa rozhodli zorganizovať podujatie v biatlone – prvé kolo Slovenského pohára žiakov, čo je zároveň súčasťou seriálu pretekov o Viessmann pohár. Som presvedčený, že podobnými spoločnými podujatiami priblížime tento krásny a pre Slovensko najúspešnejší zimný šport verejnosti a najmä mládeži. Naším cieľom je zároveň zaujať a naučiť deti a mladých ľudí systematicky športovať. Verím, že počas víkendu príde povzbudiť mladé biatlonové nádeje široká verejnosť. Tešíme sa na bohatú účasť,“ pozýva prezident Slovenského zväzu biatlonu Tomáš Fusko.

Víkendový program sa začne v sobotu o 14:00 nástrelmi žiakov, po ktorých si o 15:00 zmerajú sily v rýchlostných pretekoch. V nástreloch a následne vytrvalostných pretekoch sa stretnú žiaci v nedeľu o druhej popoludní. Na ostrý štart sa postavia o 15:00. Kto predviedol najrýchlejší bežecký výkon s výbornou streľbou sa zúčastnení dozvedia 22. januára na vyhlásení výsledkov, približne 30 minút po dobehnutí posledného súťažiaceho.

„Som rád, že z myšlienky zorganizovať v tejto lokalite športové podujatie sa stáva realita. Ako Európske mesto športu môžeme všetkým ukázať, že športovať a súťažiť sa dá u nás takmer všade. Som presvedčený, že počasie bude súťažiacim priať a všetci športoví nadšenci vytvoria v areáli zimných športov tú pravú športovú atmosféru,“ dopĺňa primátor Ján Nosko.

Už 3.a 4.februára 2017 privítame v Osrblí dospelý svetový biatlon na podujatí IBU cup 2017. Posledný februárový týždeň,21. – 28. 2., bude patriťnajväčšiemu športovému podujatiu tejto zimy na Slovensku – Majstrovstvám sveta juniorov a kadetov v biatlone (MSJaK).Pre záujemcov, divákov a športovú verejnosť bude k dispozícii autobusová doprava z Banskej Bystrice do Osrblia a späť.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery areálu zimných športov na bystrickom kúpalisku!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Plážové kúpalisko v Bystrici priťahuje davy Bystričanov
22
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM