Správy

Bystrické domácnosti navštívia štatistici. Bude ich zaujímať výška vášho platu

Do zisťovania je zaradených viac ako 2 000 domácností a bude realizované do 31. decembra 2019.

Ilustračný obrázok k článku Bystrické domácnosti navštívia štatistici. Bude ich zaujímať výška vášho platu
Zdroj: Dnes24.sk

Štatistický úrad SR realizuje v Banskej Bystrici zisťovanie údajov pre štatistiku rodinných účtov. Cieľom je získať informácie o štruktúre, výške a vývoji príjmov fyzických osôb v rôznych typoch domácností. informoval o tom oficiálny web mesta Banská Bystrica.

„Výsledky zisťovania budú využité na zabezpečenie potrieb informačného systému Štatistického úradu SR, požiadaviek ministerstiev a štátnych organizácií, osobitne na poskytnutie údajov na účely posudzovania úprav súm životného minima,“ uvádza Štatistický úrad SR v ozname.

Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2019 vybraných takmer 190 obcí, medzi nimi aj Banská Bystrica. Do zisťovania je zaradených viac ako 2 000 domácností a bude realizované od 10. decembra 2018 do 31. decembra 2019.

Ako upozorňuje Štatistický úrad SR, v tomto období vybrané domácnosti navštívi pracovník, ktorý je povinný preukázať sa osobitným poverením. „Všetky informácie a názory, ktoré budú v tomto zisťovaní poskytnuté sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia len pre potreby štátnej štatistiky. Za ochranu dôverných údajov zodpovedá Štatistický úrad SR,“ uvádza sa v ozname.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie