Jakub Forgács Správy

Bystričanom sa naskytol smutný pohľad. Pri Hrone sa začalo s výrubom, VIDEO a FOTO

Prechádzka popri Hrone už nie je rovnaká, ako pred pár dňami. Pri rieke v Bystrici postupne miznú stromy.

Zdroj: Dnes24.sk

Od novembra 2018 realizuje Slovenský vodohospodársky podnik, štátny podnik (SVP) v meste pod Urpínom projekt protipovodňovej ochrany v dĺžke 7,38 km od Majera po Radvaň. Od pondelka sa v prácach pokračuje výrubom drevín popri Hrone. My sme sa boli pozrieť na miesto v pondelok podvečer, aby sme pre vás tieto práce zachytili na fotkách. Popri Hrone vidno mnoho holých pňov a vedľa nich kopy naukladaného dreva, ktoré postupne odvážajú.

„V centre medzi lávkou pre peších pri zimnom štadióne a cestným mostom k malej stanici ŽSR je nutné odstrániť 54 ks drevín, nakoľko v tejto lokalite bude vybudovaná prečerpávacia stanica, ktorá bude mať ochrannú funkciu a v čase povodní zabezpečí prečerpanie vody z Rudlovského potoka do koryta rieky Hron. V tomto úseku vznikne pri realizácii projektu aj nový promenádny chodník, ktorý bude zároveň slúžiť ako protipovodňová ochrana," uviedol ešte minulý týždeň Marián Bocák, hovorca z Úseku generálneho riaditeľa SVP.

"Medzi autobusovými zastávkami Národná a Štefánikovo nábrežie sa výruby uskutočnia z dôvodu, že do zeleného pásu je nutné preložiť kábel vysokého napätia Stredoslovenskej energetiky a súbor trakčných káblov, ktoré zabezpečujú napájanie trolejového vedenia. V týchto miestach budú následne vysadené nové vzrastlé dreviny. V časti Iliaš je na výrub určených 17 drevín,“ vysvetlil Bocák.

Pozrite si vo videu a v priloženej fotogalérii zábery z miest pri Hrone, kde boli vyrúbané desiatky stromov!

V OBRAZOCH: Popri Hrone v Bystrici postupne miznú stromy
15
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM