Jakub Forgács Správy

Bystričania, zareagujete na výzvu? TAKTO môžete seniorom spraviť krajšie Vianoce

Hlavnou myšlienkou je obdarovať osamelých ľudí, priniesť im niečo výnimočné do často stereotypných dní, postarať sa o milé prekvapenie a potešiť ich maličkosťou, ktorú si nájdu pod stromčekom. Ako na to?

Ilustračný obrázok k článku Bystričania, zareagujete na výzvu? TAKTO môžete seniorom spraviť krajšie Vianoce
Zdroj: pixabay.com

Oddelenie služieb dlhodobej starostlivosti zverejnilo výzvu, ktorá sa v týchto dňoch šíri medzi zamestnancami mestského úradu. Ide o známu celoslovenskú vianočnú aktivitu – napĺňanie krabíc (napr. od topánok) drobnými darčekmi, ktoré by seniorov v banskobystrických zariadeniach sociálnych služieb potešili. Informovala o tom hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

„Aj my sa chceme zapojiť, skrášliť a spríjemniť vianočné sviatky seniorom, ktorým mesto Banská Bystrica poskytuje sociálne služby. Hlavnou myšlienkou je obdarovať osamelých starších ľudí, priniesť im niečo výnimočné do často stereotypných dní, postarať sa o milé prekvapenie a potešiť ich maličkosťou, ktorú si nájdu pod stromčekom. Cieľom nie je darovať drahé veci. Verím, že sa zapojí čo najviac zamestnancov úradu,” hovorí Beata Styková vedúca oddelenia služieb dlhodobej starostlivosti.

Ak by mali aj Banskobystričania záujem potešiť seniorov v mestských zariadeniach sociálnych služieb, môžu priniesť vianočnú krabicu s drobnými darčekmi na MsÚ a odovzdať ju na vrátnici najneskôr do 14. decembra 2020.

„Zamestnanci oddelenia služieb dlhodobej starostlivosti ich následne rozvezú tam, kde urobia radosť a vyčaria úsmev na tvári,“ dodala Marhefková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM