Jakub Forgács Správy

Bystričania sa dočkali: Poklepaním základného kameňa odštartovala výstavba novej stanice

Moment, na ktorý čakalo nemálo Bystričanov, v stredu napokon nastal. Na mieste, kde kedysi stála autobusová stanica, došlo k poklepaniu základného kameňa tej novej. Prinášame vám zábery priamo z miesta.

Ilustračný obrázok k článku Bystričania sa dočkali: Poklepaním základného kameňa odštartovala výstavba novej stanice
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

V meste pod Urpínom sa dočkáme novej autobusovej stanice. Tá vyrastie na mieste starej, ktorá za pár mesiacov ľahla prachom. Pri príležitosti začiatku jej výstavby v stredu o 12:30 investor autobusovej stanice spolu s vedením mesta a zhotoviteľom stavby, poklepali základný kameň.

Na mieste slovo dostal aj Ivan Hlaváček zo spoločnosti Primum, ktorá je členom medzinárodnej developerskej skupiny InterCora a investorom stavby. Jeho slová mnohých iste potešia. „Dnes, po uzatvorení zmluvy s dodávateľom stavby, si dovolím tvrdiť, že máme veľký kus práce za sebou, začíname stavať a radi by sme v marci 2017 toto dielo dokončili,“ načrtol plány.

„Dnes sme tu v pozícii tej, že sme splnili jeden kontrakt, tie demolácie. Teraz je tu druhá výzva, postaviť túto stavbu. Ja si myslím, že kľúčové práce sú za nami, pretože vždy je najväčším problémom, vyhrať papierovú vojnu. Tá stavba je už ľahšia časť,“ doplnil slová svojich predrečníkov Jan Světlík, generálny riaditeľ a predseda dozornej radi Vítkovice Holding, ktorá stavbu zhotovuje a dodal, že verí, že spolu s mestom a investorom to dotiahnu do zdarného konca.

Následne spolu s bystrickým primátorom Jánom Noskom kladivkami poklepali základný kameň novej autobusovej stanice a podpísali sa naň. Rovnako si navzájom podpísali kladivká, ktorými došlo k tomuto symbolickému kroku. To, ako prebiehalo poklepanie základného kameňa novej autobusky, si môžete pozrieť v našej foto a videogalérii.

Čítajte tiež:

Iba trochu námahy a vaše oči zažijú potešenie: 5 miest, z ktorých je radosť kochať sa pohľadom na Bystricu

Urobte si plány na tento týždeň spolu s nami: Zaujímavé podujatia, ktoré môžete zažiť v Bystrici

VIDEO: V Bystrici poklepali základný kameň novej autobusky
1
Galéria
FOTO: V Bystrici poklepali základný kameň novej autobusky
14
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM