Jakub Forgács Správy

Bystričania oslávia výročie Nežnej revolúcie: Vystúpia rečníci, hudobníci, a to nie je všetko

Na námestí sa zídu občania, osobnosti Novembra a ich mladí nástupcovia z radov študentov, ktorí si odovzdajú pomyselné kľúče k slobode.

Ilustračný obrázok k článku Bystričania oslávia výročie Nežnej revolúcie: Vystúpia rečníci, hudobníci, a to nie je všetko
10
Galéria
Zdroj: TASR

V nedeľu, 17. novembra sa na banskobystrickom Námestí SNP uskutoční stretnutie slobodných ľudí spojené s hudobnými vystúpeniami a zaujímavou videoprojekciou pod názvom Kľúčová je sloboda! Zídu sa tu občania, osobnosti Novembra a ich mladí nástupcovia z radov študentov, ktorí si odovzdajú pomyselné kľúče k slobode. Píše sa to vo facebookovej udalosti k podujatiu Výročie Nežnej revolúcie v Banskej Bystrici.

Program sa začne o 16:00 odhalením pamätnej tabule na niekdajšom sídle krajského Koordinačného centra Verejnosti proti násiliu na Národnej 6 za účasti členov koordinačného výboru VPN.

Na Námestí SNP sa začne o 16:30 vystúpením sedemdesiatčlenného detského speváckeho zboru Superar v sprievode orchestra.

Od 17:00 hod. sa na pódiu budú striedať rečníci a hudobníci, svoju účasť prisľúbila napríklad banskobystrická kapela Schody. Viac ako hodinový program ukončí presun účastníkov do Záhrady, kde bude znovuodhalený zrekonštruovaný pamätník venovaný Jánovi Langošovi.

Teraz máte jedinečnú šancu, pozrieť si archívne zábery bystrického Generálneho štrajku v našej fotogalérii!

Foto: ilustračné

Generálny štrajk na banskobystrickom Námesti SNP v novembri 1989
10
Galéria
Foto: Viliam Béreš
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM